Patelnie jako zasadnicze oprzyrządowanie każdej kuchni.

Rondle to podstawowe oprzyrządowanie każdej kuchni. Bywa konieczna do przyrządzenia wszelkiego rodzaju pokarmów. Smażenie to jedna z kluczowych kuchennych czynności. Aby jej wykonywanie było praktyczne, a otrzymane pożywienie smaczne i zdrowe, przydatna jest dobra patelnia.

patelnie

Autor: Vittore Comforto
Źródło: Vittore Comforto
Patelnie klasyczne to wszechstronne narzędzie ze spłaszczonym dnem i płytkimi brzegami, jakiego można wykorzystywać do smażenia jakiejkolwiek potrawy. Ta z podniesionymi obrzeżami przyda się do smażenia i duszenia większej wielkości posiłków. Wook to także rodzaj głębokiej patelni, kształtem przypomina misę, ma okrągłe, lub lekko spłaszczone dno.Dla miłośników grillowania wymyślono również odpowiednie patelnie. Mając taką patelnię, nie trzeba mieć prywatnego ogródka, ażeby delektować się potrawami z grilla.

Z wyjątkiem patelni klasycznych i głębokich, na rynku nie brakuje również modeli do funkcji wyjątkowych, które służą do smażenia konkretnego typu wyrobu. W poniektórych sklepach jest możliwość wyszukać patelnie do jaj ze osobliwymi otworami wyprofilowanymi do ich smażenia. Patelnie do ryb mają grillowane dno dostosowane do kształtu ryby i zapewnia smażenie bez tłuszczu.

Patelnie wyrabiane są z różnych półproduktów, jakie różnią się też ceną.

Termos to naczynie, jakie służy do podtrzymywania ciepłoty płynu, albo wyrobu, który jest w nim umieszczony. Swoją funkcję realizuje dzięki temu, że ma cienkie, metalowe ścianki, między którymi znajduje się luka. Do termosów o klasycznym, przedłużonym układzie wlewamy jedynie ciecze, z kolei do pokarmów używany jest termos celowo do tego zaprojektowany. Jest on mniejszy, szerszy, często podzielony na parę części, wyekwipowany w misy.

termos

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nakrętka termosu pełni równocześnie rolę garnuszka.

Publikacja, którą w tym momencie masz okazję czytać to nietuzinkowe źródło (http://www.mti-furninova.pl/oferta/sofy-modulowe/vesta-motion) informacji, ale jeśli poszukujesz podobnych materiałów, to kliknij odnośnik.

Obrzeżna powłoka nakrętki to stal nierdzewna, taka sama, z której zrobiono termos, natomiast w centrum wyłożona jest ona syntetykiem. Zamknięcie zupełnie nie powinna się ogrzewać, bo może parzyć ręce. Musi być też bardzo szczelna, żeby podczas przechylania termosu, ani kropla płynu nie wydostała się na zewnątrz.