Płytki jako najbardziej popularny surowiec do wykończenia ścian i podłóg w toalecie

Najczęściej do urządzenia łazienki przywiązujemy sporą wagę. Jako nadzwyczaj osobiste pomieszczenie jest odbiciem indywidualnego gustu, a często również fantazji właścicieli.

Toaleta może być fantastyczna dzięki wykończeniu, nawet gdy jej wyposażenie jest typowe.
płytki ceramiczne

Autor: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Źródło: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Ktokolwiek, kto próbował wybierać płytki do łazienki wie, że od nadmiaru barw, wzorów, oraz sugestii można dostać zawrotu głowy.

Kliknij ten link i zdobądź pomocne informacje (https://lampydodomu.pl/2026-lampy-sufitowe-krysztalowe) w kontekście analizowanej tutaj kwestii! Na pewno rzeczywiście uznasz je za przydatne.

Sklepy proponują glazurę, terakotę, gres, płytki ceramiczne wszelkich formatów i odcieni. Wyszukując płytek na ściany i podłogi pamiętajmy, że nastrój toalety kreują również meble, urządzenia sanitarne i baterie.

Zastanawiasz się, co inny redaktor pisze o rozpatrywanym w tym wpisie zagadnieniu? Ten wpis z witryny (http://wphw.pl/krzesla-do-jadalni) wyjaśni Twe wątpliwości.

Wybierając płytki do toalety, kierujemy najczęściej uwagę tylko na ich wygląd, niekiedy również na zapłatę, a zapominamy o nadzwyczaj znaczących parametrach technicznych.

płytki do łazienki

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com
W dalszym ciągu najpopularniejszym tworzywem do wykończenia zarówno ścian, jak i posadzek w toalecie są płytki i mozaika ceramiczna – szukaj mozaiki ceramicznej. Są bowiem proste w utrzymaniu czystości, trwałe i przynoszą bez mała ogromne możności urządzania wnętrza.

Posadzka w łazience musi być pewna, dlatego kupując płytki do jej wykończenia powinniśmy wybrać takie, które są pokryte wyjątkowym, antypoślizgowym impregnatem, czy też emalią, z różnego gatunku żłobieniami, czy deseniami.
Nie zaleca się natomiast wykorzystywania płytek szkliwionych, gdyż ich nawierzchnia w połączeniu z wodą staje się niezwykle śliska.

Warto także pamiętać, że na posadzce absolutnie nie można układać płytek ściennych, bowiem są one mniej wytrzymałe na zarysowania, uderzenia, ścieranie, są mało odporne i śliskie.