Pokój jadalny z książki

Gdyby zrobić wywiad wśród sąsiadów i zapytać o ulubione miejsce w domu, bez wątpienia większość wskazałaby na kuchnię. Nie da się ukryć, że właśnie to wnętrze jest swoistym sercem naszego mieszkania. To tutaj gotujemy posiłki, które potem wraz z rodziną spożywamy przy wspólnym stole. To w kuchni najczęściej dochodzi do kluczowych rozmów pomiędzy dorosłym, a pociechą. Również tutaj zwykle gospodynie plotkują z sąsiadkami przy filiżance aromatycznej herbaty. Nie wyobrażamy sobie mieszkania bez tego pomieszczenia.

Aranżacja stołu z kwiatami i sztućcami z linii Wschodni i cukierniczką Fraget

Autor: Hefra
Źródło: Hefra
Kuchnia to nie tylko centrum naszego życia rodzinnego i towarzyskiego, ale też bardzo istotne miejsce. Wszakże to tutaj przygotowujemy posiłki.

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Kliknij i sprawdź koniecznie (marmex.pl/mlodziezowe-polki/) szybko, tu znajduje się coś, co z pewnością także będzie równie ciekawe.

Dlatego spróbujmy się postarać, aby właściwie zaaranżować to pomieszczenie. Po pierwsze, kuchnia musi być funkcjonalna. Trzeba tak ją urządzić, by wszystko było pod ręką. Powinny się tu pojawić niezbędne urządzenia gospodarstwa domowego. Ale z pewnością najistotniejszym przedmiotem wyposażenia kuchni jest stół, wokół którego zbiera się cała rodzina. Jest to mebel symboliczny, bez którego ciężko się obejść. Na rynku można kupić najróżniejsze stoły. To, na który należy się zdecydować zależy głównie od naszej koncepcji. Wybierając meble do kuchni,weźmy pod uwagę ogólną aranżację, na jaką się zdecydowaliśmy. A kiedy już kuchnia będzie w całości umeblowana, możemy pomyśleć o dodatkach, które podkreślą jej niepowtarzalny klimat.

Niezwykłą popularnością cieszą się ostatnio kuchnie w stylu włoskim. Odznaczają się one bardzo tradycyjną aranżacją. Kredensy, zwykle drewniane, występują w mlecznych barwach. Mile widziane są koronki oraz dodatki w kolorze niebieskim. Na ścianach muszą się znaleźć wiejskie landszafty, stare zegary z kukułką oraz półki z aromatycznymi ziołami. Na oknach musi być mnóstwo roślin. Artefakty po dziadkach takie jak młynki do kawy, czy moździerze wspaniale podkreślą niepowtarzalną aurę takiej kuchni. Tego typu pomieszczenie emanuje niesamowitym ciepłem. Takie miejsce będzie idealne dla domowych obiadów i kameralnych spotkań w wąskim gronie.