Poszukujesz pomysłu na swoje własne cztery kąty? Zdecyduj się na fototapetę

Posiadanie własnych czterech kątów wiąże się zawsze z chęcią jego perfekcyjnego urządzenia. Dzisiaj w sklepach z artykułami do wykończenia wnętrz zobaczyć można bardzo dużo przeróżnych materiałów, które pozwalają wyczarować wnętrze niczym z marzeń. Wartym rozważenia rozwiązaniem są bez wątpienia fototapety, które umieszczać można już nie tylko w salonie czy pokoju sypialnym, ale także w łazience i kuchni.

fototapeta do kuchni

Autor: The Meat Case
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta w kuchni to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie zamierzamy stawiać na najczęściej wykorzystywane rozwiązania , do których zaliczane są płytki ceramiczne przyklejane nad blatami roboczymi. Fototapeta w kuchni umieszczona się nad blatem roboczym ożywia kuchnię i wprowadza do niej interesujący, nieznany dotąd klimat. Trzeba jednak pamiętać, że kuchnia (sztućce nierdzewne na zamówienie) jest miejscem, w którym panuje dość wysoka wilgotność powietrza. Do tego dodać trzeba unoszący się tłuszcz, który pojawia się podczas gotowania najróżniejszych dań. W związku z tym fototapeta narażona jest na błyskawiczne brudzenie się oraz utratę bardzo dobre wyglądu – znacznie więcej przeczytasz na www. Dzisiejsze rozwiązania są jednak na tyle nowatorskie, że bez strachu fototapeta może być przyklejona także w pomieszczeniu, w którym się gotuje. Wystarczy jedynie zdecydować się na fototapetę laminowaną. Za sprawą laminatu nie będzie ona pokrywała się brudem, a wilgoć nie będzie niekorzystnie wpływała na jej idealny wygląd. Laminowane tapety można bez lęku o ich doskonałą kondycję myć. Zamoczoną w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu szmatką wystarczy delikatnie wytrzeć ich powierzchnię, aby ewentualny tłuszcz i inny brud w ekspresowym tempie usunąć.

fototapeta do łazienki

Autor: Florent LANNOY
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety do łazienki także muszą być porządnie dobrane. Łazienka to następne pomieszczenie w naszym domu, w którym poziom wilgotności powietrza jest wyższy niż w pozostałych jego częściach. Jednocześnie używane tutaj mydła oraz inne specyfiki kosmetyczne mogą osadzać się na powierzchni fototapety, tworząc trudną do usunięcia warstwę. Z tego powodu fototapety do łazienki także powinny być pokryte laminatem. Wtedy będą mogły być myte, a ich wygląd będzie idealny przez naprawdę długi czas. Fototapety laminowane nie zmieniają swojego kształtu nawet wtedy, gdy zaleje je woda. Wybór fototapet jest na chwilę obecną niezwykle duży. Bez trudu wyszukać można te z motywami doskonałymi zarówno do łazienki, jak i pomieszczenia kuchennego – więcej porad tutaj. Przeróżne owoce, warzywa, piękne krajobrazy, muszle – to motywy, które rewelacyjnie sprawdzają się w tych pomieszczeniach w naszym domu. Jeżeli nie chcemy fototapety naklejać bezpośrednio na ścianę, możemy umieścić ją w antyramie i następnie powiesić. To także intrygujące rozwiązanie, którego wykorzystanie warto rozważyć. Sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób , które lubią regularnie zmieniać na przykład kolor ścian. Chcąc zmienić wygląd pomieszczenia, trzeba tylko zdjąć antyramę ze ściany. Wymiana fototapety również nie będzie problemem.