Pozytywy używania garnków żeliwnych

Garnki zrobione z żeliwa, jak wszelkie naczynia, mają swe wady oraz atuty. Jednakże bezsprzecznie można stwierdzić, że te drugie daleko górują nad pierwszymi.

garnki żeliwne le creuset

Autor: amir holy
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie są więc najistotniejsze pozytywy żeliwnych garnków marki Le Creuset? Są one trwałe jak też odporne. Zawdzięczają to rzecz jasna własności stopu, z jakiego zostały stworzone. Na pewno można oznajmić, że są to gary na całe życie i to w sensie dosłownym. Potwierdzeniem tego może być chociażby fakt, iż sam producent kabus kołki drewniane opatrzył je gwarancją dożywotnią. Garnki żeliwne Le Creuset są także uniwersalne. Trwałość żeliwa na niskie a także wysokie temperatury powoduje, iż jeden garnek możemy używać na parę sposobów. Możesz w nim tradycyjnie kucharzyć, smażyć lub dusić, ale też podpiekać potrawy przy pomocy pieca. Poza tym garnki żeliwne nie oddają żadnych substancji, które mogłyby wywrzeć wpływ na smak czy też woń dań, w związku z czym idealnie nadają się do marynowania. Są także energooszczędne. Własność ta także wiąże się z cechami samego żeliwa jako surowca wytwórczego. A więc cechuje się on prędkim jak też miarowym nagrzewaniem, i optymalnym oddawaniem ciepła całą powierzchnią, co o wiele przyśpiesza przebieg gotowania.

Ostatnia zaleta, na którą należałoby zwrócić uwagę to łatwość utrzymania w czystości. Wielu wytwórców żeliwnych naczyń zaleca unikania mycia swych wyrobów w zmywarce.

Tymczasem marka LeCreuset nie wprowadza takiego zakazu. Możemy bezpiecznie myć jej Produkty w zmywarce, choć mycie ręczne przy pomocy płynu, ciepłej wody jak też gąbki, również nie sprawia żadnych kłopotów.