Pracownicy – co powinieneś im zapewnić? W jaki sposób zatroszczyć się o ich dobry nastrój w miejscu pracy?

Prowadzisz firmę? Jesteś dyrektorem? Wobec tego oprócz zabiegania o interesy działalności koniecznie powinieneś interesować się również pracownikami. Pamiętaj, że nie jest to wyłącznie Twoja dobra wola, lecz także obowiązek. Nawet zasady regulują, o co należy się zatroszczyć i co zagwarantować zatrudnionym ludziom. Chociażby wyposażenie w miejscu pracy. W jednym z pomieszczeń musisz zorganizować pokój socjalny.

suszarka do rąk

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Tam mają się znaleźć sprzęty takie jak lodówka, mikrofala czy też czajnik. Jest to miejsce, w którym pracownicy mogą odpocząć, zrelaksować się, udać się na przerwę. W końcu w przeciągu ośmiu godz. każdy ma potrzebę zjedzenia czegoś lub też napicia się kawy bądź herbaty. To oczywiście naturalne i Twoim zadaniem jest zagwarantowanie pracownikom takiej możliwości. Dzięki temu jakość ich pracy na pewno cię pozytywnie zaskoczy, co korzystnie wpłynie na zyski i wizerunek firmy w oczach klientów. Pamiętaj także, że kolejną Twoją powinnością jest zagwarantowanie załodze dostępu do czystej wody pitnej – czy to w dystrybutorze, czy może w butelkach. Niestety ta kranowa nie ma znaczenia.

Ważne jest również wyposażenie innych pomieszczeń. Chociażby łazienek. Muszą być czyste, schludne, jak również powinny się w nich znajdować artykuły takie jak mydło, papier toaletowy czy też suszarka do rąk. Jeśli chodzi o tę ostatnią to rekomendujemy markę dyson airblade – są świetnie wykonane. Chociaż oczywiście urządzenie to nie jest obowiązkowe, zupełnie wystarczą ręczniki papierowe. Również wygląd pokoi biurowych jest niezmiernie ważny. Zagwarantuj każdemu pracownikowi swoje biurko, wygodne krzesełko (najlepiej te regulowane), dobre oświetlenie, dzięki któremu praca nie będzie miała negatywnego oddziaływania na zdrowie pracowników.

łazienka

Autor: Heather Cowper
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominaj – nie jest dobrze oszczędzać na ludziach. W końcu oni sami najlepiej zauważają, w jaki sposób ich traktujesz. Jeśli się będą czuli szanowani i cenieni, to odwdzięczą Ci się pracą na wysokim poziomie, staraniami. Jeżeli jednak ich zlekceważysz – to będzie wręcz przeciwnie, a przy pierwszej okazji poszukają innego pracodawcy. W Twoim interesie zatem leży, aby zachować z nimi odpowiednie stosunki.