Projektowanie twojego wyremontowanego mieszkania to wyzwanie

Design Twojego domu to prawie najważniejsza kwestia przy okazji budowania nowego domu lub kupna mieszkania. Jeśli nie chcesz zatrudniać architekta wnętrz, niewątpliwie powinnaś często oglądać różne interesujące aranżacje wnętrz i na ich podstawie dokonywać wybory.

Galeria Realizacji w Akademii Inspiracji

Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.
Źródło: B.M. Polska Sp. z o.o.
Kiedy zastanawiasz się, w jakim stylu wystroić swoje mieszkanie, mocno polecamy Ci przede wszystkim styl retro. Jeżeli się na niego zdecydujesz, bez wątpienia będziesz się w tak wystrojonych wnętrzach czuć jak w domu. Co składa się na styl retro? Przede wszystkim powinnaś postawić na drewno. Jeśli marzy Ci się mieszkanie (Poszukujesz przytulnego lokum? Poznaj inwestycję browary wrocławskie jedności narodowej) w starym stylu, zdecydowanie powinnaś położyć drewnianą podłogę, która zapewni dobry klimat.

Do mieszkania powinnaś przynosić wszystko, co kojarzy Ci się z babcią. W tym przypadku minimalizm bynajmniej nie jest zalecany. Bardzo istotną rolę spełniają w wnętrzach retro poduszki dekoracyjne, które możesz rozkładać właściwie wszędzie. Będą genialną ozdobą każdego mieszkania. Powinnaś je kłaść na każdej kanapie i fotelu. Styl retro mocno lubi także rośliny, których powinno być w pomieszczeniach naprawdę dużo. Jeżeli nie masz ręki do kwiatów, możesz kupić sztuczne kwiaty, jednakże musisz pamiętać, aby były dobrej jakości i musisz je często czyścić.

Osłonka z oplotem z hiacynta wodnego

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Bez wątpienia jednakże fantastycznie sprawdzą się przede wszystkim żywe rośliny. Najczęściej zaleca się je wkładać w donice wiklinowe, które niewątpliwie dodadzą uroku pomieszczeniu (Belle Maison – donice z wikliny). Wielce ważnym pomieszczeniem w domu retro jest kuchnia – bez wątpliwości powinna zostać urządzona w retro stylu.

Jeżeli zależy Ci na niezłym efekcie, możesz poszukać retro akcesoriów na giełdach staroci. Kiedy uda Ci się osobiście stworzyć taki retro styl, na pewno będzie to ogromny powód do dumy. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach aby często odwiedzać targi staroci, możesz także zatrudnić dekoratora wnętrz. Styl retro teraz jest mocno popularny, dlatego niewątpliwie któryś z nich z radością podejmie się zaaranżowania właśnie takiego mieszkania.