Przygotowujemy kącik do nauki – o czym powinniśmy pamiętać?

Stara prawda głosi, iż uczymy się przez całe życie. Rzeczywiście, z biegiem lat nie tylko zbieramy doświadczenia, ale także chcemy się doskonalić, uczyć nowych języków, uczęszczać na rozmaite kursy.

Łazienka, ceramika sanitarna Touch w wersji wiszącej

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Edukacja czyni z nas ludzi ciekawych, dlatego ładny i komfortowy kącik do nauki przyda się w każdym mieszkaniu, nie tylko w pokoju dziecięcym! Jak go przygotować?

Najważniejsze to zadbać o krzesło mata pod krzesło przeźroczysta i biurko. W tym przypadku szczególnie należy skupić się na wymiarach – Organizacja przestrzeni na biurku. Dzięki właściwemu spasowaniu tych mebli będziemy mogli przyjąć zdrową pozycję w trakcie nauki i nic nie będzie nam dokuczać – ani zmęczenie oczu, ani nadwyrężenie w odcinku lędźwiowym. Poza tym, jeżeli chodzi o wnętrza z miejscem do nauki musimy zwrócić uwagę na właściwe oświetlenie. Najlepiej kiedy biurko będzie stało przy oknie, ale wiadomo, iż nie wszystkie wnętrza na to pozwalają, a więc niezbędnym gadżetem będzie lampa biurowa wyposażona w żarówkę halogenową, świetlówkę albo żarówkę LED o temperaturze barwowej w okolicach 4000-5000K. Pamiętajmy, że światło w takim pomieszczeniu ma mieć subtelny, neutralny kolor, który nie męczy oczu.
Aby nasza nauka była efektywna powinniśmy zapanować nad chaosem w papierach i przyborach. Uporządkujmy książki, kserówki i zeszyty.

Dzięki segregatorom, organizerom stojącym lub wiszącym, tablicy korkowej czy innym funkcjonalnym rozwiązaniom możemy z łatwością zaprowadzić ład we wszystkim pomocach naukowych, tak by nic nas nie rozpraszało a żadna ważna notatka nie mogła się zawieruszyć. Osoby preferujące klasykę we wnętrzach, mogą pomyśleć o zastąpieniu biurka oryginalnym sekretarzykiem z wieloma szufladkami i skrytkami – sprzedaj.