Segreguj odpadki razem ze swym dzieckiem! Jest to kapitalna zabawa!

kuchnia
Nauka. Termin ów nie brzmi wyjątkowo kusząco dla uszu malucha, które poznało co to obowiązki: książki, przyswajanie wiedzy.
Termin ów nie kusi też nas samych, jeśli szkolne lata dopiekły nam.

kuchnia
Dlatego sugerujemy: nie uczucie sortować dzieci odpadków! Nie uczyć? Jak więc uwrażliwić latorośl na potrzeby środowiska oraz przyuczyć je właściwie postępować z wytwarzanymi każdego dnia odpadkami? Bawmy – i dopiero bawiąc – nauczajmy! Dzieciństwo jest niezwykle istotnym okresem w życiu człeka. To wówczas kształtują się fundamenty przyszłego systemu wartości, autorefleksja oraz preferencje. Aby te szumne słowa ubrały się w kształt czyniący dziecko w przyszłości wartościowym człekiem, istotna jest właśnie ona: zabawa! Zabawiajcie się w segregację! Jak? Choćby wykorzystując poszczególne fragmenty do zabawy! Składajcie recyklingowe zabawki, zabawiajcie się w dawanie przedmiotom nowego życia. Zakup barwne pojemniki do segregacji.
Istnieją tworzywa, jakie mogą przetwarzane być w nieskończoność, jak dla przykładu odpadki szklane. Przedłużanie życia rzeczom to nie tylko ich odzysk, ale także odkrycie nowego użycia dla zużytych zapakowań.

Pytacie czasami o naszą nową stronę. Oto ona. Trzeba najechać na poniższy link i można zobaczyć także następne interesujące posty.

Plastykowa butelka, która zamienia się we wzorzysty wazonik dla kwieci, karton po mleku pełniący funkcję skarbonki na oszczędności czy też niebanalna rzeźba wykonana z papierowej masy pobudzają fantazję dziecka, pobudzają pomysłowość, doskonalą zdolności manualne, a przy wspólnym tworzeniu zabawek zacieśnia się więź między rodzicielem, a dzieckiem.

Wycieczka do lasu na polowanie na odpadki? Czemu nie? Odpadki będą łupami, które będziecie sprawiedliwie między siebie dzielić: tworzywo sztuczne do tego, kto jest łowcą plastiku, szkło dla tego, kto poluje na ten typ „zwierzyny”. Rozrywka będzie rewelacyjna, natomiast pożytek zmasowany!