Segreguj odpadki razem ze swym dzieckiem! Jest to kapitalna zabawa!

kuchnia
Nauka. Termin ów nie brzmi wyjątkowo kusząco dla uszu malucha, które poznało co to obowiązki: książki, przyswajanie wiedzy.
Termin ów nie kusi też nas samych, jeśli szkolne lata dopiekły nam.

kuchnia
Dlatego sugerujemy: nie uczucie sortować dzieci odpadków! Nie uczyć? Jak więc uwrażliwić latorośl na potrzeby środowiska oraz przyuczyć je właściwie postępować z wytwarzanymi każdego dnia odpadkami? Bawmy – i dopiero bawiąc – nauczajmy! Dzieciństwo jest niezwykle istotnym okresem w życiu człeka. To wówczas kształtują się fundamenty przyszłego systemu wartości, autorefleksja oraz preferencje. Aby te szumne słowa ubrały się w kształt czyniący dziecko w przyszłości wartościowym człekiem, istotna jest właśnie ona: zabawa! Zabawiajcie się w segregację! Jak? Choćby wykorzystując poszczególne fragmenty do zabawy! Składajcie recyklingowe zabawki, zabawiajcie się w dawanie przedmiotom nowego życia. Zakup barwne pojemniki do segregacji.
Istnieją tworzywa, jakie mogą przetwarzane być w nieskończoność, jak dla przykładu odpadki szklane. Przedłużanie życia rzeczom to nie tylko ich odzysk, ale także odkrycie nowego użycia dla zużytych zapakowań. Plastykowa butelka, która zamienia się we wzorzysty wazonik dla kwieci, karton po mleku pełniący funkcję skarbonki na oszczędności czy też niebanalna rzeźba wykonana z papierowej masy pobudzają fantazję dziecka, pobudzają pomysłowość, doskonalą zdolności manualne, a przy wspólnym tworzeniu zabawek zacieśnia się więź między rodzicielem, a dzieckiem.

Wycieczka do lasu na polowanie na odpadki? Czemu nie? Odpadki będą łupami, które będziecie sprawiedliwie między siebie dzielić: tworzywo sztuczne do tego, kto jest łowcą plastiku, szkło dla tego, kto poluje na ten typ „zwierzyny”. Rozrywka będzie rewelacyjna, natomiast pożytek zmasowany!