Shabby chic – oczywisty sposób na styl retro w każdym wnętrzu

shabby chic
W dzisiejszych czasach wśród różnych styli panujących w obecnych trendach dizajnu i dekoracji można zaobserwować specyficzną modę na retro. Można ten efekt osiągnąć na najróżniejsze sposoby – od nabywania drogich zdobionych firan aż po wytworne naczynia albo kolekcje zegarów. Nie można jednak bynajmniej zapomnieć, jak w tej estetyce istotne jest staranne dobranie wszelkich możliwych elementów wyposażenia domu – włączając w to meble. Dlatego planując design pomieszczeń bez wątpienia warto rozważyć styl shabby chic, odmianę dizajnu retro , która stawia na klasyczny styl z lekką dekoracyjnością, delikatne pastelowe kolory , jak również efekt postarzania materiału. Jest to styl, jaki pasuje do wyjątkowo szerokiej gamy wnętrz – od salonów aż po sypialnię.

shabby chic
Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com
Specyficzne dla shabby chic jest podejście do materiału – w tej estetyce jest istotne, aby faktura oraz barwa przedmiotu (przeważnie mebla) cechowała się i zachowała swą indywidualność – przejdź na WWW. Dlatego też używa się w celu pozyskania tego efektu dokładne powlekanie wieloma warstwami farby i świadomie wykonane przetarcia, które nadają meblom specyficznego stylu. Wiele mebli shabby chic, chociaż z pozoru kruchych i pełniących głównie funkcję ozdobną, de facto charakteryzują się dużą wygodą, o której najpewniej przekonać się na własne oczy.

Nic nie potrafi tak ożywić wystroju domu, jak przepiękne i szykowne meble – nieraz stanowią one nawet esencję całego domu.

Interesujesz się tym działem? Czytaj zatem dalej (http://mech-mech.pl/pl/c/Rosliny-stabilizowane/38) o tym punkcie w kolejnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Perfekcyjnie dopasowane do pozostałych dekoracyjnych dodatków natychmiastowo będą się podobać nawet sceptykom stylu vintage. Obecnie jest możliwy zakup akcesoriów do wszelkich potencjalnych pokoi w domu – również tych nieco mniej typowych.

Shabby chic to również styl, który cechuje się unikalną różnorodnością – aby zobaczyć jego specyfikę, w znacznym stopniu pomocne okażą się wyniki wyszukiwarek stron www. Można w ten sposób na przykład dowiedzieć się, jak dobierać do siebie
shabby chic
Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

poszczególne elementy sprzętu domu tak, żeby uzyskać miłą dla oka kompozycję. Nie jest również żadnym problemem obejrzenie zdjęć gotowych wnętrz z zastosowaniem owej estetyki – w przypadku braku pomysłu na dekorację poszczególnego pomieszczenia jest to z pewnością strzał w dziesiątkę, ponieważ można dzięki nim się szybko zainspirować.

Spośród takich produktów zdecydowanie każdy jest w stanie znaleźć coś najkorzystniejszego dla swych konkretnych potrzeb – szczególnie dla amatorów stylu równocześnie klasycznego z elementami świeżości.

Jak uważasz? Czy opisywany temat jest ciekawy? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego problemu poznaj szczegóły (http://e-artofbeauty.com/obrazy-tuszem-alkoholowym) tutaj.

Zarazem wiele produktów shabby chic odznacza się bardzo fachowym wykonaniem, świetnymi materiałami, ciekawym krojem , jak również korzystnymi cenami, na które można sobie bezproblemowo pozwolić w trakcie przemeblowania lub remontu mieszkania.