Shabby chic – oczywisty sposób na styl retro w każdym wnętrzu

W dzisiejszych czasach wśród różnych styli panujących w obecnych trendach dizajnu i dekoracji można zaobserwować specyficzną modę na retro. Można ten efekt osiągnąć na najróżniejsze sposoby – od nabywania drogich zdobionych firan aż po wytworne naczynia albo kolekcje zegarów. Nie można jednak bynajmniej zapomnieć, jak w tej estetyce istotne jest staranne dobranie wszelkich możliwych elementów wyposażenia domu – włączając w to meble. Dlatego planując design pomieszczeń bez wątpienia warto rozważyć styl shabby chic, odmianę dizajnu retro , która stawia na klasyczny styl z lekką dekoracyjnością, delikatne pastelowe kolory , jak również efekt postarzania materiału. Jest to styl, jaki pasuje do wyjątkowo szerokiej gamy wnętrz – od salonów aż po sypialnię.

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com
Specyficzne dla shabby chic jest podejście do materiału – w tej estetyce jest istotne, aby faktura oraz barwa przedmiotu (przeważnie mebla) cechowała się i zachowała swą indywidualność – przejdź na WWW. Dlatego też używa się w celu pozyskania tego efektu dokładne powlekanie wieloma warstwami farby i świadomie wykonane przetarcia, które nadają meblom specyficznego stylu. Wiele mebli shabby chic, chociaż z pozoru kruchych i pełniących głównie funkcję ozdobną, de facto charakteryzują się dużą wygodą, o której najpewniej przekonać się na własne oczy.

Nic nie potrafi tak ożywić wystroju domu, jak przepiękne i szykowne meble – nieraz stanowią one nawet esencję całego domu. Perfekcyjnie dopasowane do pozostałych dekoracyjnych dodatków natychmiastowo będą się podobać nawet sceptykom stylu vintage. Obecnie jest możliwy zakup akcesoriów do wszelkich potencjalnych pokoi w domu – również tych nieco mniej typowych.

Shabby chic to również styl, który cechuje się unikalną różnorodnością – aby zobaczyć jego specyfikę, w znacznym stopniu pomocne okażą się wyniki wyszukiwarek stron www. Można w ten sposób na przykład dowiedzieć się, jak dobierać do siebie

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

poszczególne elementy sprzętu domu tak, żeby uzyskać miłą dla oka kompozycję. Nie jest również żadnym problemem obejrzenie zdjęć gotowych wnętrz z zastosowaniem owej estetyki – w przypadku braku pomysłu na dekorację poszczególnego pomieszczenia jest to z pewnością strzał w dziesiątkę, ponieważ można dzięki nim się szybko zainspirować.

Spośród takich produktów zdecydowanie każdy jest w stanie znaleźć coś najkorzystniejszego dla swych konkretnych potrzeb – szczególnie dla amatorów stylu równocześnie klasycznego z elementami świeżości.

Jeżeli interesują Cię opisywane w tym materiale kwestie i masz chęć przeczytać więcej wiadomości na taki temat – kliknij tutaj (http://www.listwy.effector.com.pl/pl/dla-montazystow/)!

Zarazem wiele produktów shabby chic odznacza się bardzo fachowym wykonaniem, świetnymi materiałami, ciekawym krojem , jak również korzystnymi cenami, na które można sobie bezproblemowo pozwolić w trakcie przemeblowania lub remontu mieszkania.