Sposoby na piękny barek w domu

Trunki alkoholowe są w stanie nie tylko wprawić Cię rozrywkowy nastrój, lecz również ozdobić Twoje lokum. Butelki wina czy whisky prezentują się zwykle bardzo atrakcyjnie. Każdy z nas ma ich parę, bo albo sam kupuje albo otrzymuje od znajomych.

butelki wina

Autor: Nicole Rugman
Źródło: http://www.flickr.com
Butelki dobrych alkoholi wygląda wyjątkowo elegancko, a barwny trunek w środku jest niezwykłą dekoracją. Co wiec zrobić, ażeby odpowiednio zaprezentować takie napoje? W jaki sposób wykonać piękny barek na alkohol?

Możliwości jest bardzo wiele. Tak naprawdę barek może powstać prawie wszędzie – dużo zależy od pomysłowości właściciela. Świetnym i prostym pomysłem jest choćby zrobienie barku we wnęce. Jeśli w Twoim pokoju dziennym lub płytki ceramiczne jelenia góra innym pokoju znajduje się przynajmniej niewielka wnęka, to zainstaluj w niej półeczki, a na półkach poustawiaj trunki. To niezwykle proste wyjście. Wnęka nie musi mieć regularnego kształtu, może być duża lub mała. Doskonałym pomysłem jest też wyróżnienie wnęki przez wyłożenie fototapety albo pokolorowanie na inny kolor. Warto też zostawić w tym miejscu surową cegłę, co będzie się ciekawie prezentowało.

Kolejnym pomysłem na to, jak zaaranżować barek w domu jest zwyczajne ulokowanie trunków w szafie, najlepiej ze szklanym frontem, w ten sposób, by cała zawartość była ładnie wyeksponowana. W większej szafce zmieścisz także szklane naczynia, które dodadzą całej kompozycji wiele piękna. Świetnie w roli barku sprawdzają się również zabytkowe meble. Zabytkowa szafka może prezentować się bardzo czarująco.Wreszcie najłatwiejszym sposobem na domowy barek jest postawienie butelek w dowolnym miejscu wybranym do tego celu. Warto czasem zwyczajnie rozstawić trunki w jednym dobrze widocznym miejscu na szafie czy na którejś szufladzie. Tez będą doskonale wyglądać.