Sprawdzamy w jaki sposób sprawdzają się różnego gatunku uszczelnienia

Uszczelnienia przeróżnych typów są potrzebne w rozmaitych dziedzinach. Uszczelniacze używane są w punkcie zestawienia dwóch, lub większej liczby fragmentów ze sobą.

Profile gumowe zdołają być wykonane z gumy pełnej, albo porowatej. Użytkowane są w w budownictwie, przy spajaniu stolarki drzwiowej, w energetyce, jako ochrona przy robotach pod małym napięciem (super profile gumowe). Posiada także duże użycie w środkach transportu, jako uszczelnienie drzwi i okien aut, również w taborze szynowym, jako uszczelnienia do wagonów kolejowych, wagonów metra, tramwajów.

dom - image

Autor: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com

Taśmy teflonowe przekazywane są przez producentów w przeróżnych grubościach, szerokościach, także w wersji z lepiszczem i bez kleju (sprawdzone taśmy teflonowe). Tkanina (dostawca materiałów do plis i tkanin do rolet) teflonowa stworzona jest z przebranych włókien włókna szklanego pokrytego warstwą PTFE. Cechuje się niesłychanie dużą odpornością temperaturową. Taśma jest stabilna wymiarowo, nie rozciąga się i ma dużą zwartość. Jest odporna na przemiany temperatur, możność pracy ciągłej w obszarze od -150 do +260 st C. Jest prosta do czyszczenia i nie przylega do niej brud. Taśma jest odporna na większą część środków chemicznych, kwasów, zasad, specyfików słonych, także ognioodporna i ma niski wskaźnik starzenia się.

akt - dom

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com

Filc techniczny to rodzaj filcu, który używany jest do aplikacji przeważnie przemysłowych. Ma przeznaczenie w uszczelnianiu ze względu na solidność produktu na rozciąganie i zgniatanie, również na wyjątkowe warunki techniczne. Jest to produkt włókienniczy zdobywany przez spilśnienie i prasowanie włókien wełnianych. Czasami dołącza się do niego sierść, włókna bawełniane, lub wiskozowe. Potem włókna poddaje się działaniu temperatury, wilgoci i ciśnienia. Zawartość syntetyków sprawia, że filc techniczny jest w wyższym stopniu mocny i odporny na działalność czynników szkodliwych (super filc techniczny), w szczególności przy wymagających użyciach.

Filc techniczny użytkowany jest w przeróżnych dziedzinach przemysłu.

Zaliczyć możemy do tego podkładki używane w meblach, uszczelnienia techniczne maszyn i sprzętów, różnego kształtu wykroje, opaski uszczelniające, formatki, izolacje dźwiękowe, jak również okładziny młoteczków klawiatur do pianin i fortepianów.