Stawiaj na praktyczność|Nie zapomnij o funkcjonalności podczas urządzania korytarza

Korytarz to nie pokoj, który jest w każdym domu, ale tam gdzie jest ma ważną funkcję funkcjonalną. Właściwie ma wiele istotnych funkcji. Jest to pewno wygodne przejście do innych pokoi. Dzięki temu że jest w domu korytarz, nie trzeba się przejmować, że ktoś wejdzie w obuwiu do pokoju gościnnego czy kuchni. Przecież jest w stanie spokojnie zostawić buty na korytarzu lub czy też w przedpokoju. Klasyczny korytarz posiada też wycieraczkę, która umożliwia na wytarcie butów, jeżeli zaproszony ma jednak nie ściągać butów.

korytarz

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
W poważniejszych przypadkach czy w przypadku świąt goście nie zawsze muszą przecież zdejmować buty.

Jeśli zaabsorbował Cię niniejszy materiał, to nie czekaj i zobacz szczegóły na stronie (https://wphw.pl/bielizniarki-szynaka). Z pewnością przekonasz się, że w tamtym miejscu także są to niezwykle ciekawe informacje.

Wycieraczka jest niezwykle ważna, bo w przypadku większości typów posadzek można znacznie przedłużyć ich długość życia. Umiejscowienie odpowieniej wycieraczki na korytarzu sprawia, że do wnętrza mieszkania przedostaje się znacznie ponad połowę mniej brudu – idź na stronę. Dotyczy to piachu czy błota.

Takie zabrudzenia mogą szybko zniszczyć piękny dywan albo podłogę drewnianą. Jeśli więc zastanawiasz się jak ciekawie urządzić korytarz, by był on funkcjonalny – zacznij właśnie od położenia czegoś do oczyszczania butów.
korytarz

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Jakie jeszcze rzeczy muszą się znajdować na korytarzu? Z pewnością jakaś szafka, w której możesz schować ciuchy i akcesoria potrzebne przy wyjściu na zewnątrz. Do tego rodzaju akcesoriów z pewnością zalicza się parasol albo kurtki. Po co wrzucać takich ciuchy do komody w pokoju gościnnym. Kiedy masz oddzielne wnętrze, w którym się przysposabiasz do wyjścia. Szafa nie powinna być duża. Natomiast świetnie, by miała dodatkowe elementy, jak choćby zwierciadło a także wieszaki. Jeśli korytarz (meble metalowe do przedpokoju) albo przedpokój jest duży, haczyki i lustro można zamontować oddzielnie. Odnośnie ciaśniejszych przestrzeni raczej lepiej sprawdzi się pojedynczy mebel posiadający parę funkcji.