Stylowe sposoby na bibliotekę w pokoju dziennym

Chciałbyś mieć bibliotekę w salonie? Z pewnością tak – kto by nie chciał. Regały wypełnione wydawnictwami wyglądają doskonale. Są doskonałą dekoracją salonu, a ponadto dają możliwość, by łatwo sięgnąć po ukochaną książkę, kiedy tylko tego zapragniesz.

mieszkanie

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Ale czy na pewno jesteś w stanie sobie pozwolić na urządzenie podobnego miejsca w pokoju gościnnym? To pytanie, które na pewno przyjdzie Ci na myśl. Wobec tego miej świadomość, że nie musisz się wzbraniać. W każdym salonie da się wygospodarować przestrzeń na książki. W jaki sposób?

Biblioteka w pokoju gościnnym jest kojarzona przede wszystkim z półkami książek. To oczywiście najtrafniejszy zamysł. Jeżeli jedynie masz dość przestrzeni, najlepiej wykonać bibliotekę nawet na całą ścianę. Wysokie regały z książkami doskonale się prezentują. Wszystkie tytuły są od razu widoczne, a własna biblioteka prezentuje się niezwykle okazale. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie.

Biblioteka może być umieszczona również w miejscu o znacznie bardziej ograniczonej powierzchni. Jak tego dokonać? To łatwe. Wystarczy, że wydawnictw wcale nie postawisz na półkach, zamiast tego mogą się znaleźć choćby na posadzce. Na początku brzmi to jak szaleństwo, jednak właściwe zaimplementowanie tego rodzaju idei powinno dać olśniewające rezultaty. Taka biblioteka w pokojbiblioteka (https://www.belbazaar.pl/28-biblioteki-drewniane) oczywiście nie musi być równoznaczna z bałaganem. Książki mogą np. leżeć (zobacz ile czasu może być zrolowany materac) jedna na drugiej, a na górę możesz położyć np. telewizor albo ozdobę. To bardzo ciekawe i artystyczne wyjście, które przy okazji nie zabiera zbyt dużo miejsca.

Kolejnym ciekawym zamysłem jest schowanie wydawnictw do skrzynek. Zabytkowe, odrestaurowane skrzynie będą pasować doskonale. Będą one wyglądały jak skarb i nadadzą wnętrzu mnóstwo niebanalnego uroku.