Światło w łazience – pożyteczne porady

Marzy ci się luksusowo urządzona łazienka? Nie wystarczą ładne meble, przestronny prysznic i ozdobna glazura. Należy jeszcze brać pod uwagę oświetlenie łazienki, jakie jest niezwykle istotną kwestią w tym pomieszczeniu. Czy orientujesz się, jak je rozplanować, aby właściwie pełniło swoją funkcję?

lampy w łazience

Autor: Deante
Źródło: Deante
Przede wszystkim w łazience nie można zrobić wyłącznie jednego źródła światła.

Chciałbyś przeczytać analogiczne publikacje na omawiany wątek? Ta ważna oferta (https://listwy.effector.com.pl/pl/201/Listwy-wykonczeniowe-we-wnetrzu-jak-je-dobrac) prezentuje właśnie to, czego szukasz.

Każdy kąt musi być należycie oświetlony, by pan domu mógł bez trudności podciąć sobie wąsy, a pani domu zrobić precyzyjny makijaż i ułożyć włosy. Dobre światło będzie pomocne również podczas sprzątania, gdyż łazienka zawsze musi być czysta. Zacznijmy od światła centralnego, które instalujemy na suficie łazienki (więcej ). Zamiast tradycyjnej lampy warto wziąć pod uwagę żarówki halogenowe, jakie znakomicie oświetlą pomieszczenie. Mała łazienka to 3-4 oprawy, w których zamontujemy żarówki. Lecz światło centralne to nie wszystko, wiele rzeczy bowiem wykonujemy przed lustrem. Tutaj najlepsze będą kinkiety umiejscowione po dwóch stronach lustra. Światło musi padać na twarz. Sporo osób potrzebuje również lepszego światła w części kąpielowej, a zatem w wannie bądź w brodziku. Jest to szczególnie niezbędne, gdy oddziela je ścianka ochraniająca przed rozpryskiwaniem się wody. Tutaj także właściwe będą halogeny, gwarantujące dostateczne światło do czynności kąpielowych.

światło w łazience

Autor: Trav Max
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, że światło nie tylko powinno spełniać swoje funkcje, lecz także być dekoracją. W łazience bowiem nie dajemy wielu dodatków, główną rolę mogą odgrywać ładne płytki bądź tak lubiane dzisiaj panele szklane. Dobierając interesujący motyw można naprawdę ozdobić wnętrze. Wykorzystując oświetlenie łazienkowe (więcej informacji) jako element ozdobny, dobrze jest umiejscowić lampy we wnękach bądź na podłodze, co zapewni oryginalny efekt i niewątpliwie będzie ci się podobać.
Jeżeli i ciebie interesuje oświetlenie łazienki (więcej informacji), powyższe porady na pewno przydadzą ci się podczas aranżowania swojej łazienki. Udając się na zakupy idź do renomowanych sklepów z najwyższej jakości artykułami, np. cenione lampy włoskie, a przez kilka kolejnych lat nie będziesz musiał martwić się remontem oraz wymianą lamp, które będą ci odpowiednio służyć.