Tapety, fototapety, czy może malowanie ścian?

Pomalowanie ścian, fototapety czy może może tapety? Którą alternatywę dobrać by aranżacja pomieszczeń w naszym domu była wyjątkowa? Przy pomocy ścian zdołamy odprawić czary: stworzyć iluzję, że salon jest wyższy, większy, ciekawszy, natomiast konkretne odcienie ścian mogą wpływać na nasz humor a także samopoczucie.

naklejki w pokoju dziecka

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Kolory ścian i ich dekoracje (przykładowo naklejki na ścianę – Demur) spełniają 2 funkcje. Po pierwsze mają za zadanie ozdobić salon, poza tym aranżacja mieszkania ma nas nierzadko wizualnie „oszukać” powiększając powierzchnię. Głównymi sposobami ozdabiania wnętrz jest malowanie ścian, a także wykorzystanie tapety bądź fototapety. Która alternatywa urządzania wnętrza będzie najbardziej odpowiednia dla twojego mieszkania? Miej na uwadze, iż desenie na ścianach zmienią proporcje salonu. Poprzeczne paski wizualnie poszerzają, a pionowe podnoszą sufit.

Jeśli masz chęć zdobyć jeszcze inne informacje na omawiany wątek, odkryj ponadto (http://ocieplaniepianapur.pl/) pozostałe nasze strony na podobny temat – one także są ciekawe.

A co z wielkimi motywami na tapetach? Utarło się, iż nie mają wstępu do małych pomieszczeń. Łamiemy tę zasadę! Tapeta z kwiatowymi wzorkami odnajdzie się także w M1. Wystarczy potraktować ją jak dzieło malarskie.

Jeśli zdecydowałeś się na malowanie ścian, a tynk jest chropawy lub źle zrealizowano tynki gipsowe, niedoskonałości można zamaskować rozprowadzając farbkę wałkiem ze sznurkowym włosiem. Pozwalają one osiągnąć delikatną fakturę tuszującą niedoskonałości ściany. Czasami, aby osiągnąć ciekawy wynik, do odmalowania ściany zupełnie równej wykorzystuje się wałki ze specjalnie strzyżonym włosiem. W takim przypadku nie tylko odcienie ścian, ale i ich faktura będą zwracały uwagę.

Naklejki na ścianę w pokoju dziecięcym

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Naklejki ścienne to doskonały pomysł na wzbogacenie aranżacji wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Można je wykorzystać jako naklejki na ścianę pokoju dziennego, alkowy, pokoju dziecka, a również kuchni i toalety. Możliwości jest naprawdę wiele, tak samo jak i projektów nalepek dostępnych w sprzedaży. Szeroki asortyment motywów, wielkości, barw sprawi, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Pomyśl który odcień najbardziej będzie pasował do twego wnętrza, dobierz należyty rozmiar naklejki na ścianę, a potem złóż zlecenie w markecie stacjonarnym bądź internetowym. Możemy przebierać z całej masy projektów i kolorów lub samemu zaprojektować swą własną, oryginalną naklejkę.