To problemowe pytanie – jak urządzić swój dom, znane jest wielu z nas. Jak tego dokonać? My mamy pewną koncepcję!

Jak urządzić własne cztery kąty, aby zawsze nas zachwycało? Zadanie zdaje się dość trudne, bo nie ma najprawdopodobniej takiej metody, żeby coś spodobało nam się już „na zawsze”. To także jest zależne od naszego charakteru, bo są przecież osoby rozważne, dla których liczy się stałość i ten sam układ mieszkania przez wiele lat, po innej stronie znajdują się jednakowoż osoby o całkowicie innych zapatrywaniach. Oni chcieliby zmieniać wygląd swojego mieszkania co pewien czas. To właśnie te osoby mają największy z tym problem.

Paryż

Autor: nosha
Źródło: http://www.flickr.com

Bo jest tak, że każdy wystrój może się kiedyś znudzić, ponieważ przebywając stale w tym samym miejscu, odczuwamy znudzenie, którego nie ma możliwości od siebie odsunąć. To tak jak w życiu, zjawia się taka chwila, że chcemy coś koniecznie zmienić, bo skoro nie, to oszalejemy. W życiu jednak o zmiany ciężko. Nie jest łatwo to zrobić i zmienić pracę na bardziej satysfakcjonującą. Podobnie, jak nie układa nam się w związku nie odmienimy go z dnia na dzień. Nie można też nagle zmienić miejsca zamieszkania.

Nie da się po prostu w jednym momencie przenieść do innej rzeczywistości i zacząć całkowicie nowe życie. A jeśli nie można to znaczy, że zostają nam zmiany, tam gdzie jest to realne. Więc naturalnym wyborem jest nasz dom. To w nim możemy urządzić tak, jak to preferujemy, odmienić coś, gdy mamy już dość starego układu.

Paryż

Autor: Soreen D
Źródło: http://www.flickr.com

To w końcu nasze miejsce, nikt nam nie może powiedzieć, jak mamy to zrobić, gdyż to akurat sami wiemy najlepiej. No tak, ale przychodzi taki moment, iż jesteśmy w kropce, gdyż wiemy, iż pragniemy zmiany, ale nie mamy pomysłu, od czego zacząć?

Najbardziej istotne to zastanowić się nad tym, co pragniemy właściwie osiągnąć, jaki efekt? Pamiętajmy, że wzorowanie się na wszystkich najmodniejszych w konkretnej chwili trendach może nam nie pomóc. Powinniśmy spojrzeć w głąb siebie i pomyśleć, co nam się rzeczywiście podoba. Lubimy podróże? To może jakaś ładna fototapeta, na przykład fototapeta Paryż, albo jakieś fotografie oprawione w piękne ramki. Lubimy jak jest oryginalnie?

Pomyślmy nad wyjątkowymi kolorami, albo eksperymentujmy z różnymi barwami w jednym miejscu. Wiadomo, należy uważać, ażeby nie zrobić zbędnego „artystycznego” bałaganu. Dla miłośników stolicy Francji – art.widi.pl/235-fototapeta-paryz.html.