Trendy szarości w domowych pieleszach.Trendy kolorystyczne w aranżacji pomieszczeń na ten rok.

Na mieszkanie patrzymy z sentymentem, jednak niekiedy niezbędna jest choć malutka odmiana wystroju, dzięki jakiej zyska on znów świeżość. Z czasem przecież upodobania domowników się przekształcają i to, co przyciągało wzrok jeszcze rok temu, może stracić uprzedni urok.
Świat i nasze otoczenie przekształcają się w obłędnym tempie. To stąd odcienie w naszych gniazdkach stanowią swoistą formę zapisu obecnych czasów – faktyczności, klimatów lub upodobań. Podpowiemy, jakie połączenia kolorystyczne będą trendy w 2016 roku.

szary pokój

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Skandynawski styl jest szlagierem w aranżacji wnętrz. Czar tkwi w naturze państw Północy. Wystarczy wyobrazić sobie buchty, gejzery, lodowce czy zorzę polarną, aby wyczuć ów klimat. Natchnienie naturą jak też naturalność jest kwintesencją tego stylu. Warto stworzyć sielską, przytulną przestrzeń w typie skandynawskim. Jeśli chodzi o dekoracje wnętrz w owym stylu, najlepiej postawić na jasną kolorystykę, która nakłania do odpoczynku. Chłodne odcienie bieli, szarości czy błękitu na ścianach rozświetlą pomieszczenie. Wystrój pomieszczeń dopełnią bielone sprzęty, futrzane bądź szklane dodatki.

Świat zwariował na punkcie nude, a aktualnie cieliste tonacje rządzą nie jedynie w branży odzieżowej i kosmetycznej.

Masz wielki kłopot z wyszukaniem efektywnego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością szybko pomoże Ci ta strona kanapy do spania codziennego.

Weszły też do aranżacji wnętrz. Nude ma bez liku odcieni, od złamanych bieli, poprzez beżowe jak też koralowe, aż po pomarańczowe. Takie farby stanowią łagodny kolor na ścianach. Przy ich użyciu skonstruujemy szykowną oraz uniwersalną przestrzeń. Dobrze jest wybrać również ciepłe odcienie metali: mosiądzu a także miedzi. Do takiej aranżacji pasują miękkie kobierce w minimalistycznych pomieszczeniach uzupełnionych o designerskie, współczesne meble. Także dodatki do kuchni (zobacz lampy kuchenne) zaprojektuj w ciepłych kolorach – zerknij na dodatki kuchenne .

Styl przemysłowy, a więc początkowo adaptowanie opuszczonych hali fabrycznych i magazynów na mieszkanka przez bohemę artystyczną, na przełomie lat pozyskiwał rzesze sympatyków. Dziś wraca w nowej, trochę złagodzonej odsłonie w formie tak zwanego soft loftu.

Odcienie szarości i bieli na ścianach łączone są z fakturą cegły albo betonu i fluorescencyjnymi akcesoriami o zielonkawym, niebieskawym bądź żółtym zabarwieniu. Dzięki temu spartańskie z zasady lofty osiągają cieplejszy ton. To oferta dla każdego, kto docenia sobie niebanalne podejścia.