Urządzamy mieszkanie – dlaczego dobrze jest kupić meble sosnowe?

Aranżowanie mieszkania jednym daje wiele radości, dla innych jest trudnym wyzwaniem. Nie każdemu albowiem przyjemność sprawia wybieranie kolorów ścian, kupowanie terakoty na podłogę lub wreszcie – patrzenie za upragnionymi meblami. Jednak nawet najbardziej niechętne osoby muszą się przełamać, gdyż aranżujemy miejsce, w jakim będziemy codziennie żyć, spędzać czas oraz odpoczywać razem z najbliższymi. Jednym z tematów robiących największe kłopoty są meble. Jednocześnie pragniemy, aby ładnie wyglądały, pasowały do naszego wnętrza i oczywiście – niewiele kosztowały. Czy to prawdopodobne? Tak, jeśli wybierzemy meble z sosny.

pościelone łóżko

Autor: Blake Handley
Źródło: http://www.flickr.com
Są niesłychanie łatwo dostępne na rynku i nie rujnują naszego budżetu, co umożliwi nam zaaranżować i salon, i sypialnię, jak również pokój dla dziecka. Meble te, na przykład szafy sosnowe, wyglądają tak samo doskonale, co meble z droższych gatunków drewna, między innymi z buku, a w dodatku mają fenomenalną odporność na wszelkiego typu uszkodzenia. Mogą się one przytrafić szczególnie w pokoju małego brzdąca, który uderzy w komodę rozpędzonym samochodzikiem bądź następny raz przypadkowo zrzuci na biurko lampkę założoną na wiszącą nad nim szafką.

Meble z sosny cechują się również właściwościami elektrostatycznymi. Co to oznacza? Nie przyciągają kurzu, toteż nie będziesz musiał biegać ze ściereczką co dwa dni. Z tego także względu przedstawiane meble sąmeble kuchnie inwencja meblewszorzędne dla alergików. Z drzewa sosnowego tworzone są zarówno szafki, jak i toaletki lub łóżka 120×200, odpowiednie dla nastolatka, chyba że nasz młody mężczyzna wyrósł oraz potrzebuje zdecydowanie dłuższej kanapy. Idealnie prezentują się meble pomalowane wyłącznie bezbarwnym lakierem. Można je jednakże też pomalować, zakupując szafy w stanie surowym, by samodzielnie dopasować ich kolor do koloru wnętrza określonego pokoju.

stolik drewniany

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Na koniec warto dodać, że sosna, tak jak każde drewno, potrzebuje odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu podziękuje nam znakomitym wyglądem przez lata. Wystarczy zaopatrzyć się we właściwy preparat, zależnie od tego, w jaki sposób były wykończone nasze meble.

Jeśli chcesz dodatkowo zbadać ukazany tu problem, to kliknij tutaj. Bez obawy, to wiarygodny link – są tam ciekawe informacje.

Tak np. do mebli woskowanych wymagane jest mleczko z dodatkiem wosku, do drewna surowego zaś olej do drewna, stosowany raz na miesiąc.