Uwydatnij swoje pomieszczenie i zwiększ jakość życia należycie dopasowanym nowoczesnym oświetleniem, które współdziała z naturą i wspomaga ludzkie funkcjonowanie.

Codzienne, ludzkie życie, to nieustające zmiany. Do funkcjonowania niezbędne jest światło. Dzięki temu naturalnemu zyskujemy wymagane do egzystencji związki i witaminę D. Światło zabezpiecza nas przed infekcjami i pozwala prawidłowo funkcjonować na co dzień. Z tego powodu oświetlenie domowe – sztuczne jest ważnym wyborem, gdyż musi zastąpić nam światło naturalne.

Oświetlenie w salonie

Autor: Paragon Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Nie do końca wiadomym jest, dlaczego oświetlenia bardzo często są statyczne i stałe. Szybkość przemian, która stymuluje człowieka do działań wywiera świetny wpływ na samopoczucie, więc tak samo musi funkcjonować nowoczesne oświetlenie (). Ma ono niezmiernie duży potencjał, ponieważ potrafi przekształcać i stwarzać życie bardziej komfortowym, produktywniejszym, a przede wszystkim szczęśliwszym. By miało możliwość odpowiednio na nas działać należy wdrożyć naturalny rytm światła do pomieszczeń w których się pracuje i żyje.

Nowoczesne oświetlenie, to światło aktywne, które jest zaawansowanym technologicznym wyjściem zwiększającym jakość życia i pracy. Stwarza ono pobudzające, właściwe i solidarne z tokiem i pracą światła dziennego środowisko, które wyposażone jest w oświetlenie jak najbardziej zbliżone naturalnemu. Takiego typu rozwiązania posiadają pierwotną ścieżkę, wprost z natury. Jest to powiązane z tym, że wszystkie funkcje organizmu ludzkiego są regulowane przez cykl dnia i nocy. Eksperci w trakcie swoich analiz dowiedli, że posiadamy w oczach receptory wrażliwe na światło a dodatkowo nasz organizm zaopatrzony jest w receptory, które wywołują produkcję hormonów – kortyzolu i melatoniny. Ten pierwszy tworzy doznanie aktywności i energii do działania i pracy, zaś drugi wywołuje uczucie zmęczenia i senności, lecz także zrelaksowania.

Oświetlenie w łazience

Autor: Aussie Assault
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne oświetlenie jest obecnie wytwarzane na podstawie funkcjonowania natury i środowiska. Dzięki temu uzyskuje się w pomieszczeniach dynamiczny charakter oświetlenia. Jasność, ciepło i barwa światła jest cechą regulowaną i w zupełności można ją dostosować do wymagań, samopoczucia i zapotrzebowania. Umożliwia to mieć dobry aspekt oddziaływania światła na organizm człowieka oraz na jego codzienne działanie i pracę.

Pasjonuje Cię przedstawiona kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury bardzo podobnego wpisu – on również jest warty zainteresowania.

Co powinno się też podkreślić, to fakt że umie ono utrzymać wrażenie wspaniałego samopoczucia a dodatkowo podnosi zmotywowanie, chęć do działań, a tym samym zwiększa osiągnięcia.