W domu absolutnie muszą znaleźć się wyjątkowe schody

Dekoracją wielu domów jest biała klatka schodowa. Stanowi ona miejsce reprezentacyjne, a także ciąg komunikacyjny, przez który chodzą wszyscy domownicy. Białe schody wyglądają niezwykle elegancko, stanowią jednak również nie lada wyzwanie dla sprzątającego w domu. Dziś pomyślimy również na tym, jak dekorować schody.

klatka schodowa

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska
Jeśli wybieramy, by nasze schody były w całości białe, trzeba wybrać do ich wykończenia tworzywa, które będą łatwe w czyszczeniu. Optymalne będą jasne panele, parkiet, albo płytki. W przypadku płytek wybierzmy wersję matową, bo nie widać każdej plamki, czy wodnego zacieku. Ściany pomalujmy obowiązkowo wodoodporną, zmywalną farbą. Do wykończenia schodów brakuje nam jedynie balustrady – idealna będzie w delikatnym kolorze écru, albo jasna, z drewna (np. sosnowa). Powinniśmy także skontrastować je z mocnym kolorem ścian i balustrad. Interesująco będą wyglądać z ceglaną ścianą – takż inspirację znajdziesz pod linkiem przejdź na lovingit.pl .Ozdabianie schodów jest problemem bardzo skomplikowanym.

Budowa naszej strony zainteresowała Cię? A podane tutaj treści? Jeśli tak, to zachęcamy do nowego tekstu. Tam czeka niezwykle interesująca informacja.

Jeśli chcemy, by były one również funkcjonalne, dekoracje musimy ustawić tak, aby nie przeszkadzały nam w łatwym chodzeniu po schodach. Rozpocznijmy od ścian. Możemy na nich przybić wakacyjne, czarno-białe fotografie. Inną oryginalną koncepcją jest zawieszenie galerii obrazów. Tak właśnie wygląda ściana przy schodach u moich rodziców – jest maleńką galeryjką z akwarelami znajomego. Na kilku stopniach można także ustawić ładne doniczki z roślinami (warto zobaczyć inspiracje). Ładnie będą wyglądać wiszące, ale niekoniecznie kwitnące rośliny.