W domu, który jest w stanie surowym, zawsze możemy jeszcze wybudować dodatkowe ściany

czasami okazuje się, że w swym domu chcemy przestawić to i owo w istniejącej przestrzeni. Należy wtedy dokładać nowe ściany.
Ścianki działowe najprościej będzie zamontować w mieszkaniu, które jest jeszcze przed remontem.

Stół z kolekcji mebli Klose

Autor: Klose
Źródło: Klose
ścianki

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nikt nie mówi, że po ułożeniu paneli i pomalowaniu ścian nic już nie wolno zrobić. Dzisiaj ściankę możemy dobudować naprawdę w szybki sposób. Wszystko uzależniona jest od tego, czy ma być ona gruba i czy powinna wygłuszać dźwięki. Jeśli nie to jest naszym celem, a sama ścianka jest niezbędna raczej do symbolicznego rozdzielenia przestrzeni, to można zamówić ściankę szklaną. Będzie to najlepsze rozwiązanie na przykład do kawalerek typu studio, gdzie zechcemy oddzielić część sypialnianą, a nie mamy zamiaru, by wyglądała ona na komórkę czy schowek. Na dodatek sprawdza się również tam, gdzie po odseparowaniu przestrzeni nie mielibyśmy okna. Szkło przepuszcza światło i wszystko rewelacyjnie funkcjonuje. oczywiście szkło musi być wtedy matowe lub mleczne. Jeśli jednak ścianka będzie zamontowana w dużym apartamencie, by na przykład trochę oddzielić kuchnię od salonu, to starczy zwykły regips czy cegła. W korporacjach z reguły wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie ścianki przesuwnej.

Zatem jakieś pomieszczenie może być wykorzystywane jako jedna duża systemy konferencyjne albo kilka mniejszych. Ścianki zakłada się wówczas na specjalnie w tym celu przygotowanych szynach. Zwykle do ich przesuwania używa się pilota i nie trzeba w żaden sposób się z nimi siłować.