W domu, który jest w stanie surowym, zawsze możemy jeszcze wybudować dodatkowe ściany

czasami okazuje się, że w swym domu chcemy przestawić to i owo w istniejącej przestrzeni. Należy wtedy dokładać nowe ściany.
Ścianki działowe najprościej będzie zamontować w mieszkaniu, które jest jeszcze przed remontem.

Stół z kolekcji mebli Klose

Autor: Klose
Źródło: Klose
ścianki

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nikt nie mówi, że po ułożeniu paneli i pomalowaniu ścian nic już nie wolno zrobić. Dzisiaj ściankę możemy dobudować naprawdę w szybki sposób. Wszystko uzależniona jest od tego, czy ma być ona gruba i czy powinna wygłuszać dźwięki. Jeśli nie to jest naszym celem, a sama ścianka jest niezbędna raczej do symbolicznego rozdzielenia przestrzeni, to można zamówić ściankę szklaną. Będzie to najlepsze rozwiązanie na przykład do kawalerek typu studio, gdzie zechcemy oddzielić część sypialnianą, a nie mamy zamiaru, by wyglądała ona na komórkę czy schowek. Na dodatek sprawdza się również tam, gdzie po odseparowaniu przestrzeni nie mielibyśmy okna. Szkło przepuszcza światło i wszystko rewelacyjnie funkcjonuje. oczywiście szkło musi być wtedy matowe lub mleczne. Jeśli jednak ścianka będzie zamontowana w dużym apartamencie, by na przykład trochę oddzielić kuchnię od salonu, to starczy zwykły regips czy cegła. W korporacjach z reguły wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie ścianki przesuwnej.

Zatem jakieś pomieszczenie może być wykorzystywane jako jedna duża sala konferencyjna albo kilka mniejszych.

Masz ochotę zgłębić więcej na prezentowany temat? To świetnie, gdyż pod linkiem kotły wodne odnajdziesz ciekawe informacje, które Cię wciągną.

Ścianki zakłada się wówczas na specjalnie w tym celu przygotowanych szynach. Zwykle do ich przesuwania używa się pilota i nie trzeba w żaden sposób się z nimi siłować.