W jaki sposób małym nakładem odświeżyć charakter wnętrza?

O tym, jak kosztownym i angażującym przedsięwzięciem jest remont, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Znalezienie firmy remontowej, zakup niezbędnych materiałów, obmyślenie planu remontu, nabycie dekoracji, sprzątanie… – zadań do zrobienia jest rzeczywiście dużo. Najczęściej dużą przeszkodę stanowią pieniądze. Czy istnieje szansa odświeżenia mieszkania za nieduże pieniądze?

dekoracje

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Oczywiście. Możliwości jest naprawdę wiele. Wiele zależy od naszej kreatywności i indywidualnych preferencji. Stosunkowo niedrogim pomysłem na zmianę aranżacji będzie przemalowanie ścian bądź oklejenie ich tapetą. Za materiały zapłacimy niedużo, a pracę wykonać możemy bez pomocy. Jeszcze prostszym jak i tańszym działaniem będzie kupno naklejek ściennych, które w ostatnim czasie pochwalić się mogą niezwykle dużą popularnością. Ich wybór jest rzeczywiście spory, dlatego nie musimy się obawiać tego, iż nie zdołamy odnaleźć czegoś, co będzie zgrywało się z naszym wnętrzem. Zakup nowiutkich mebli zwykle jest stosunkowo kosztowny, ale je też możemy pomalować. Ciekawych mebli z duszą możemy również szukać na bazarach i targach staroci. Zapłacimy za nie grosze, a znacząco odmienią nasze mieszkanie. Świetne rezultaty powodują również akcesoria. Za ich pomocą można całkowicie zmienić charakter pomieszczenia. Należy jedynie postępować w zgodzie z przygotowanym planem i nabywać elementy, które będą stanowiły spójną całość. Możemy na przykład wymienić dywan, nabyć ceramikę albo szkło (Polecam wyroby ze szkła od Kaja Glass) dekoracyjne.

dekoracje ze szkła

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjne efekty pozwoli uzyskać grafika na ścianę bądź obraz. Nie zapominajmy też o roślinach, firankach oraz kapach na łóżko. Przy pomocy powyższych elementów najprościej w kilka chwil zupełnie odnowić wnętrze. Odwiedźmy kilka atrakcyjnych sklepów z dekoracjami, a prędko się przekonamy, iż powyższe słowa wcale nie są rzucane na wiatr. Zapoznamy się również przy okazji z aktualnymi trendami jak i eleganckimi dekoracjami, które mogą pasować do naszego wnętrza.