W jaki sposób należy malować ściany aby nie powstały smugi?

Malowanie ścian jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na duże zmiany w wyglądzie wnętrza.
Najlepiej by było, żeby zrobili to wyszkoleni malarze, jednak dziś jest dużo przewodników w internecie, jakie mogłyby poprowadzić nas przez wszystkie etapy malowania sufitów oraz ścian.

malarze

Autor: Heritage Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności należy powynosić z pomieszczenia wszelakie meble. Jeżeli jest to niewykonalne, umieszczamy je na środku pokoju i przykrywamy malarską folią. W ten sposób także podłoga musi zostać zabezpieczona oraz szyby i drzwi. Malarska taśma posłuży do zakrycia ościeżnic, podłogowych listew i włączników oświetlenia. Malutkie guziczki czy śrubki można posmarować wazeliną. Wystarczyłoby po pomalowaniu przetrzeć je mokrą szmatką, aby zbędna farba zeszła razem z tłuszczem. Żeby ściany były pięknie pokryte farbą, nie można by zapomnieć o przygotowaniu odpowiednich narzędzi.

Aby poznać nowe informacje na omawiane zagadnienie sięgnij po szczegóły (https://drabest.pl/pl/15-drabiny-ewakuacyjne) – one na pewno również Cię zaabsorbują. Zobacz to na własną rękę.

Wałek należy przed pierwszym użyciem wyczyścić z kurzu oraz nitek. Można zrobić to za pomocą rolki albo myjąc wałek w wodzie dodając do niej mydło w płynie. Podobnie należy przygotować pędzel. Usunąć należy kurz i luźne włosie. Umyć go należy w wodzie z mydłem, następnie należy go wypłukać oraz osuszyć.

Najistotniejszym etapem jest przygotowanie ściany. Od niego zależny jest efekt finalny malowania. Na początku trzeba sprawdzić kondycję ścian. Malarskie prace w każdym wypadku zaczynamy od pomalowania Sufitu. Na początku pędzlem malujemy miejsca trudno dostępne np. przestrzeń wokół lamp czy też sztukaterie. W następnej kolejności pozostałą część sufitu malujemy w pasy równoległe wałkiem z wysięgnikiem. Kolejną warstwę trzeba pokryć farbą malując pasy prostopadłe do tych malowanych poprzednio. Po pomalowaniu sufitu przejść trzeba do malowania ścian.

Na początku malujemy pędzlem boki i niełatwo dostępne przestrzenie. Potem farbę przelewamy do kuwety i maczamy w niej wałek później go odciskając. Farbę nakładać trzeba zdecydowanymi ruchami . Mieć w pamięci trzeba, że chaotyczne posunięcia mogłyby spowodować na ścianie smugi.