W jaki sposób przygotować funkcjonalny i śliczny pokój dla dwójki dzieci

Urządzając pokój dla dzieci, pamiętajmy o funkcjonalności i dobrym designie. Dorastające dziecko potrzebuje coraz więcej swojej przestrzeni. W domu wszystkie dziecięce zabawki powinny znaleźć swoje miejsce, zamiast plątać się pod nogami domowników.Maluch, który posiada swój pokój, chętniej bawi się samodzielnie i uczy utrzymania porządku.

Fototapeta dla dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Czasami zdarza się jednak, że jeden pokój będzie współdzielić rodzeństwo, gdyż rodzice nie mogą sobie pozwolić na większe mieszkanie (oferta grafik fototapetowych).

Dziś mieszkania, które oferują deweloperzy mają przeważnie standardową powierzchnię. Nawet osoby, które zarabiają całkiem dobrze często stać najwyżej na trzy pokojowy lokal. Stąd też, gdy decydujemy się na drugie dziecko, rodzeństwo będzie musiało współdzielić pokój. Niestety dzieci często kłócą się ze sobą, a im starsze, tym trudniej im mieszkać razem.

Jak zaaranżować przestrzeń, która spełni oczekiwania dzieci?Przede wszystkim podczas projektowania wspólnego pokoju wydzielić części, które będą należały do każdego z dzieci. Przestrzeń można podzielić przy pomocy ścianki z mebli. W pokojach dziecięcych całkiem dobrze sprawdzają się łóżka piętrowe i nowoczesne półkotapczany, które pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca. Aranżacja wnętrza powinna uwzględniać potrzeby zarówno chłopca, jak i dziewczynki.

Fototapeta do pokoju dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Na przykład obrazki do pokoju meble do gabinetu vero dziecięcego powinny być neutralne, jeśli rodzeństwo to chłopczyk i dziewczynka. Rozsądnie jest wybrać bohaterów dziecięcych, których oboje zaakceptują. Należy też zakupić obrazy dla dzieci (galeria propozycji), które nie są zbyt ckliwe, ale niosą ze sobą jakąś wartość estetyczną lub edukacyjną. Lepiej powiesić na ścianie barwną reprodukcję, która przedstawia ciekawą scenę, niż wielkiego kaczora donalda.

Pamiętajmy, że aranżując pokój dla małych dzieci, powinniśmy uwzględnić ich wiek.Pokój powinien mieć dużo przestrzeni do zabawy. Na podłodze warto rozłożyć miękki dywan, a na ścianie powiesić tablicę, żeby maluchy mogły po niej rysować. Starsze dzieci powinny mieć już swój kącik do nauki. Aby zająć jak najmniej przestrzeni w pokoju, zamiast kupować dwa biurka, można przymocować do ściany specjalne stoły. Blat najlepiej zamontować pod oknem, pozwoli to na właściwe oświetlenie miejsca pracy. Dzieci im starsze, tym chętniej zbierają różne przedmioty, więc niezbędna będzie odpowiednia ilość szafek.