W jaki sposób wizualnie powiększyć wnętrze? Co będzie właściwym wyborem?

Fachowiec
Wiele osób narzeka na zbyt małe pomieszczenia w domu. Najczęściej nie mamy możliwości powiększyć tego metrażu, natomiast warto wiedzieć, iż można go wizualnie uczynić większym.

Fachowiec
Jak to możliwe? Czy rezultaty okażą się dobre?
Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż odpowiednio urządzone pokoje wydają się większe. Mimo że metraż się nie zmienił, to znacznie przyjemniej przebywa się nam w tym otoczeniu. Zdaje nam się, że mamy do dyspozycji większą przestrzeń, co w sposób pozytywny wpływa na nastrój. Nie od dziś wiemy, iż bardziej jasne barwy powiększają i rozświetlają pokoje, podczas kiedy ciemne optycznie je pomniejszają, a do tego wpływają dosyć depresyjnie na użytkowników. Jednak trzeba mieć świadomość, iż oprócz odpowiednich barw można również zastosować dodatkowe przydatne rozwiązania.
świece
Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Fototapeta optyczne powiększenie pozwoli uzyskać ciekawy efekt wizualny, który spowoduje, że dane pomieszczenie wyda nam się zwyczajnie obszerniejsze. Wszystko to zasługa zmienionej perspektywy, jaką możemy osiągnąć przykładowo przy pomocy obrazów posiadających głębię i zdających się nie mieć końca zaraz przed nami. Może to być na przykład ciągnący się korytarz, czy też ścieżka biegnąca się w przód, jaka jakby może oszukać nasz wzrok.
Innym interesującym przykładem może być zastosowanie luster, jakie również pomogą odmienić perspektywę w pokoju.

Dzięki nim uzyskamy wrażenie, że leżące naprzeciwko ściany są trochę bardziej od siebie oddalone. A do tego lustra spełniają też rolę praktyczną. Warto się nad takim wyborem zastanowić.