W jaki sposób wyposażyć lokum na styl nowojorski?

Myślisz nad tym jak urządzić lokum? Być może pragniesz zamieszkać w mieszkaniu takim, jakie widać w znanych filmach z USA? Amerykańskie wnętrze jest również dla Ciebie. Właściwe meble i surowce dostaniesz tez w rodzimych sklepach. Już niedługo Twój dom może prezentować się tak samo, jak mieszkania Twoich ulubionych bohaterów z filmu. Pozwoli na to styl nowojorski. Jak zaaranżować mieszkanie na modłę nowojorską?

Salon w stylu nowojorskim

Autor: www.stylemepretty.com/
Źródło: www.stylemepretty.com/
Niezwykle istotna w stylu pochodzących z New York jest prostota. Styl ten lubi minimalizm. To świetnie, bo takie mieszkania wyglądają tez niezwykle nowocześnie. Styl minimalistyczny ma także taką mocną stronę, że jeszcze długo nie wyjdzie z mody.

Możesz liczyć na to, że Twoje lokum nadal będzie wyglądało na modne – nawet po wielu latach. Jednocześnie modernistyczne mieszkanie może być bardzo funkcjonalne. Nie znajdziesz tutaj wielkiego bujnych dekoracji. Klasyczne elementy wyposażenia są zdecydowanie bardziej na miejscu. Kompozycje robią wrażenie dobrze zorganizowanych i symetrycznych. Wnętrze w nowojorskim stylu jest także łatwo zmienić, gdy dokupisz nowy mebel lub będziesz mieć chęć na poprzestawianie mebli. Kształty elementów aranżacji są nieskomplikowane i komponują się w wielu ustawieniach.

Ważnym elementem stylu nowojorskiego jest stolarka, a więc drewniane obudowy drzwi i okien. Muszą być dobrej jakości. Mają istotne miejsce w projekcie. Dobrze jest wybrać także na wysoką jakość tapicerki. Te mogą być wzorzyste. Jednak wybierz przede wszystkim wyraziste i nieskomplikowane wzory.

Czy czytany tekst jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak, to wejdź także na pomocne notatki (https://dekoracyjneskory.pl/33-skory-z-krowy-argentynskiej), które zawierają absorbujące informacje – one wciągną Cię kompletnie.

Wzornictwo w stylu nowojorskim jest geometryczne.

Jeśli chodzi o ubarwienie w stylu nowojorskim sprawdzą się barwy na ogół właściwe dla minimalizmu. Minimalizm uwielbia beże czy biel. Mocniejsze kolory też się sprawdzą, jednak w takim wypadku dobrze jest wybrać odcienie jednego koloru.