W jaki sposób zaaranzować hotel, żeby zachęcał swoim wyglądem hotelowych gości?

Każdemu z pewnością w przeszłości zdarzyło się spędzać urlop w jakimkolwiek hotelu. Ważne jest, aby hotel urządzony był w ciekawy sposób oraz żeby był użyteczny dla swoich odwiedzających.

Wszystkie pomieszczenia hotelowe muszą być dostosowane do siebie, żeby wyposażenie we wszystkich pokojach współgrało ze sobą oraz stanowiło estetyczną spójność.
Dzisiejsze hotelowe wnętrze podobne jest do dzisiejszego człowieka. Musi być ono prawidłowo zorganizowane i odporne na znaczne tempo życia, jakie się toczy. Elementem wnętrza, które decyduje o jego atrakcyjności dla hotelowych gości, jest wystrój ścian. W przypadku hotelowych ścian, niezwykle ważny jest dotyk, ale istotna jest także grafika i odcień ścian. Dużą rolę w odczuciach hotelowego gościa odgrywa stan techniczny hotelu oraz czystość, więc należy zwrócić specjalną uwagę, aby dobrać surowce ozdobne pod względem ich odporności użytkowej i prostoty w czyszczeniu. Materiał, jaki jest właściwy do hotelowych wnętrz, to szerokie okleiny ścienne. Takie okleiny pozwolą szybko oraz dość niedrogo zabezpieczyć ściany przed zabrudzeniami i nieprzemyślanymi czynnościami gości hotelowych.
bezpieczeństwo

Autor: Albert Luo
Źródło: http://www.flickr.com
Mając w zamierzeniach wykorzystanie oklein, można by niezwykle precyzyjnie dobrać rodzaj okleiny do określonych stref.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiony problem, odwiedź serwis sciski budowlane, gdzie znajdziesz dodatkowe info. Poszerz swoje wiadomości!

Przykładowo na korytarzach lepiej będą sprawdzać się okleiny winylowe na podkładzie z materiału o gramaturze powyżej 450 g/m2, lub też okleiny tekstylne, które mają gęste utkanie z grubszych włókien syntetycznych.

W korytarzu oraz lobby, w których mury są podatne na działanie walizek oraz wózków z substancjami do czyszczenia, można by zastosować okleiny tekstylne z włókien sztucznych i naturalnych, jakie są zabezpieczone teflonem przed zaplamieniami i osiadaniem kurzu. W hallu recepcyjnym zamiast ciężko wyglądających dekoracji z meblowych płyt, stosuje się graficzne widoki lub fotografie nadrukowane na bazę z szerszych winylowych oklein.