Wiązanki z kwiatów na pierwszego listopada

Sporemu gronu osób chryzantemy są kojarzone z grobami. Podczas Święta Zmarłych zazwyczaj kupuje się kompozycje z tych kwiatów właśnie. Zazwyczaj dorzuca się jakieś inne kwiaty do tego i wiązanka jest gotowa. Wiązanki z chryzantem nie są zbyt skomplikowane. Wszyscy wiemy, że zbędne jest tu o jakieś kolorowe szaleństwo, a raczej nienachalne przekazanie, że jesteśmy i nie zapominamy. Wiele osób wybiera właśnie chryzantemy m.in., dlatego, że bukiety z nich są trwałe.

Niebieska chryzantema

Autor: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantemy to ten rodzaj roślin, którym chłodne dni nie przeszkadzają, jedynie ujemne temperatury są w stanie je zniszczyć. Jak wiadomo nie tylko chryzantemowe kompozycje możemy dostrzec na grobach. Ale pamiętajmy, że poza kwiatowymi kompozycjami zawsze najważniejsza jest modlitwa za zmarłych.

Piękne kwiaty, o których śpiewa się piosenki
Każdy, albo prawie każdy zna piosenkę o chryzantemach złocistych. Jednak chryzantemy mają różne barwy. Owszem mogą być złociste, ale mogą być też kremowe i białe i w wielu różnych innych barwach. Poza tym chryzantemy są niezmiernie wdzięcznymi kwiatami do uprawy, dlatego nie mogą nam się kojarzyć jedynie z wiązankami na grobach. Jeżeli chcemy by na naszym balkonie też w czasie jesieni było cudnie, powinniśmy wybrać właśnie chryzantemy do doniczek. Co istotne chryzantemy (sprawdź: chryzantemy uprawa) będą upiększały nasz taras bardzo długo, aż do pierwszych dni, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Poza tym nie potrzebują one jakiś specjalnych warunków. Tak, więc rzeczywiście dobrze pomyśleć o tych kwiatach, gdy zaczniemy tworzyć jesienną kompozycję na tarasie – zobacz zrób sam.

Chryzantemy przez swój kształt mogą naprawdę zachwycać. A jak wiemy taras podczas jesiennych chłodniejszych dni ma sprawiać nam radość mimo brzydszej pogody. Tak, więc jeśli jeszcze posiadamy jakieś wątpliwości, warto pójść do sklepu ogrodniczego i zobaczyć chryzantemy w doniczkach, wtedy na sto procent się przekonamy do tych roślin. Poza tym cena takich kwiatków nie jest duża, a radość z dbania o nie i tego jak się będą rozwijały jest ogromna. Dlatego dobrze zapłacić parę groszy w ten piękny dodatek jesienny. Dzięki temu chryzantemy będą kojarzyły się z czymś miłym i radosnym, a nie jedynie z nagrobkami i zadumaniem nad przemijaniem.