Wiązanki z kwiatów na pierwszego listopada

Sporemu gronu osób chryzantemy są kojarzone z grobami. Podczas Święta Zmarłych zazwyczaj kupuje się kompozycje z tych kwiatów właśnie. Zazwyczaj dorzuca się jakieś inne kwiaty do tego i wiązanka jest gotowa. Wiązanki z chryzantem nie są zbyt skomplikowane. Wszyscy wiemy, że zbędne jest tu o jakieś kolorowe szaleństwo, a raczej nienachalne przekazanie, że jesteśmy i nie zapominamy. Wiele osób wybiera właśnie chryzantemy m.in., dlatego, że bukiety z nich są trwałe.

Niebieska chryzantema

Autor: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantemy to ten rodzaj roślin, którym chłodne dni nie przeszkadzają, jedynie ujemne temperatury są w stanie je zniszczyć. Jak wiadomo nie tylko chryzantemowe kompozycje możemy dostrzec na grobach. Ale pamiętajmy, że poza kwiatowymi kompozycjami zawsze najważniejsza jest modlitwa za zmarłych.

Piękne kwiaty, o których śpiewa się piosenkiKażdy, albo prawie każdy zna piosenkę o chryzantemach złocistych. Jednak chryzantemy mają różne barwy. Owszem mogą być złociste, ale mogą być też kremowe i białe i w wielu różnych innych barwach. Poza tym chryzantemy są niezmiernie wdzięcznymi kwiatami do uprawy, dlatego nie mogą nam się kojarzyć jedynie z wiązankami na grobach. Jeżeli chcemy by na naszym balkonie też w czasie jesieni było cudnie, powinniśmy wybrać właśnie chryzantemy do doniczek. Co istotne chryzantemy będą upiększały nasz taras bardzo długo, aż do pierwszych dni, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Poza tym nie potrzebują one jakiś specjalnych warunków. Tak, więc rzeczywiście dobrze pomyśleć o tych kwiatach, gdy zaczniemy tworzyć jesienną kompozycję na tarasie – zobacz zrób sam.

Chryzantemy przez swój kształt mogą naprawdę zachwycać. A jak wiemy taras podczas jesiennych chłodniejszych dni ma sprawiać nam radość mimo brzydszej pogody. Tak, więc jeśli jeszcze posiadamy jakieś wątpliwości, warto pójść do sklepu ogrodniczego i zobaczyć chryzantemy w doniczkach, wtedy na sto procent się przekonamy do tych roślin. Poza tym cena takich kwiatków nie jest duża, a radość z dbania o nie i tego jak się będą rozwijały jest ogromna. Dlatego dobrze zapłacić parę groszy w ten piękny dodatek jesienny. Dzięki temu chryzantemy będą kojarzyły się z czymś miłym i radosnym, a nie jedynie z nagrobkami i zadumaniem nad przemijaniem.