Własne mieszkanie – jaki rodzaj oświetlenia jest najlepszym wyborem?

Charakter wykorzystanego przez nas oświetlenia w naprawdę dużym stopniu wpływa na funkcjonalność mieszkania. Z tego powodu wybierając lampy, powinno się pamiętać, jakiego rodzaju funkcje dane pomieszczenie ma do spełnienia. Inną lampę umieścimy w salonie, a inną w łazience.

salon

Autor: RuckZuck
Źródło: RuckZuck
Jednym z intensywniej użytkowanych pomieszczeń w naszych domach jest salon. W polskich warunkach spełnia on mnóstwo różnorodnych funkcji – jak dobrać ekskluzywne lampy stołowe. To w pokoju dziennym przyjmujemy gości, oglądamy program w telewizji czy po prostu odpoczywamy. Dlatego w salonie nie jest wystarczające tylko jedno źródło światła. Będą nam w nim potrzebne zarówno miejscowe źródła światła, jak też oświetlenie główne. W roli oświetlenia głównego do pokoju dziennego na ogól kupujemy żyrandole. Wybór tego rodzaju źródła światła jest dzisiaj bardzo duży. Znajdują się wśród nich ekskluzywne żyrandole o rozmaitej średnicy. Jednak ekskluzywne żyrandole niezależnie od tego, w jakim rozmiarze je kupimy, w każdym wypadku będą cechować się świetną jakością zastosowanych materiałów, elegancją i trwałością. W pokoju dziennym bez wątpienia przyda nam się również dodatkowe oświetlenie – APD Piotr Dębski. W roli dodatkowego oświetlenia doskonale sprawdzają się rozmaite halogeny, ale również lampy ekskluzywne o charakterze stojącym. W tym ostatnim przypadku rewelacyjnie sprawdzają się stojące lampy ekskluzywne, które mają możliwość regulacji.

sypialnia

Autor: chriscloete
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając rodzaj oświetlenia, pomyśleć warto również o oświetleniu kącika, w którym spędzamy czas na czytaniu. W tym kąciku przydatne okażą się ekskluzywne lampy stołowe. Ale ekskluzywne lampy stołowe można umieścić również na stoliku wypoczynkowym czy też na stojących w pokoju dziennym szafkach. Zdecydowana większość sklepów z artykułami oświetlenia wnętrz proponuje żyrandole, lampy stołowe i kinkiety w kompletach. To rewelacyjny pomysł, ponieważ można nabyć różne lampy, ale utrzymane w jednym stylu. Dzięki temu uniknąć można wrażenia niepokoju we wnętrzach. Nikt już chyba wątpi, że niekorzystnie lub dobrze dobrane oświetlenie odgrywa znaczącą rolę w aranżacji wnętrz. Jeżeli dokonamy właściwego wyboru źródeł światła, zagwarantujemy sobie nie tylko miły nastrój w mieszkaniu, ale oddziaływać będziemy korzystnie także na własne samopoczucie. Tymczasem mnóstwo osób o tym całkowicie zapomina, dziwiąc się później, że mieszkanie nie wygląda idealnie.

Więcej na;