Wnętrza w szwedzkim stylu

Jasne formy. Naturalne materiały, kamień, drewno. Wszystko to w oryginalnym, swobodnym stylu. Pomimo że nie każdy jest fanem podobnego stylu aranżacyjnego, trudno odmówić mu uroku. Nieprzeciętny styl skandynawski sprawdzi się tak w apartamentach w centrum miasta, jak także w domach usytuowanych na obrzeżach miast. Nie ma tu narzuconych ograniczających norm.

Sypialnia na poddaszu w stylu skandynawskim

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Podstawa to minimalizm i harmonia, które winny zapewniać funkcjonalność i wygodę. Wszystko, co widne i przestronne, będzie oznaką tegoż stylu. Mieszkania skandynawskie są pogodne, a równocześnie przepełnione spokojem. Są ciepłe nawet w ponure jesienne dnie. Ściany w skandynawskich budynkach najczęściej mają kolor biały.

Biała barwa gra kluczową rolę, dzięki niej wnętrza wydają się jasne jak też większe. Oczywiście może to być biel nieco złamana zielonością, różem bądź żółcią. Wypełnione światłem pomieszczenia automatycznie zdają się bardziej przestronne oraz przyjemniejsze.

Mieszkańcy Północy wolą materiały naturalne, tj. drewno, wiklinę, wełnę, len, kamień bądź jutę. Dzięki takim zestawieniom, przebywając w mieszkaniu, bezustannie odczuwamy bliskość natury. Często – dla przeciwieństwa – pojawia się w panującej palecie bieli i prostoty bardziej wyrazista propozycja. Granat lub czerwień – może to być mebel pomalowany na wymienione odcienie, bądź odpowiednie dekoracje, styl skandynawski – na tej stronie (lampa, ramki na fotografie). Posadzka jest zazwyczaj drewniana. Najlepiej, jeśli stworzona jest z desek, możemy je zostawić w naturalnym kolorze bądź pomalować białą farbą. W meblach w stylu skandynawskim stare łączy się z nowym, co przynosi zaskakujące eklektyczne zestawienia.

Ten wątek Cię zaciekawił? Zatem odkryj witrynę (https://woodfloors.pl/), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu fascynujące dane, omawiające to zagadnienie.

Białość, pastele to barwy, w jakich nierzadko występują również sprzęty. Rzecz jasna bywają także elementy w kolorze naturalnym. Warto spostrzec, że Skandynawowie bardzo chętnie decydują się na meble w wydaniu shabby, czyli nieco podniszczone.

W Polsce i nie tylko styl skandynawski zawdzięcza swoją karierę ogólnoświatowej sieci sklepów IKEA. Asortyment jest okazały, gotowe aranże dadzą się łatwo przenieść na domowy grunt. Naturalnie oprócz IKEA jest wiele innych opcjonalnych źródeł, z jakich możemy czerpać inspirację, jak również zamówić konkretne przedmioty.