Wybór drzwi do domu

W przypadku drzwi wejściowych kluczową rolę pełni bezpieczeństwo. Porządna konstrukcja, uniemożliwiająca wyważenie czy wycięcie, dodatkowe zamki. To tylko co niektóre z zabezpieczeń, w które wyposażone są drzwi zewnętrzne. Jeśli natomiast mamy na myśli drzwi w mieszkaniu, mamy na uwadze przeważnie to czy będą wizualnie pasowały do wnętrza. A tutaj oferta jest przebogata.

Geometryczny szyk

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Jaki model drzwi wybieramy najczęściej ? Te z naturalnym fornirem, najmodniejszym dębowym oraz z drzewa egzotycznego. Dla wyrafinowanych gustów jest również fornir modyfikowany, który mimo, że z naturalnego drewna, jest tak wykonany, iż rysunek słojów a także kolory każdego egzemplarza są identyczne.

Nieustającym powodzeniem cieszy się naturalne drewno. I mimo iż tak popularne drzwi wytwarzane z tworzyw sztucznych nie są drogie, nie będą one nigdy stanowiły konkurencji dla drzwi drewnianych. Polacy zaczęli doceniać białe drzwi – coraz więcej osób posiada je w swoich wnętrzach.

Nie zastanawiaj się – w szukaniu ciekawego Cię postu kontynuuj klikanie (http://polplater.pl/oferta/20/niezbednik-turystyczny) w nowe linki. Po pewnym czasie na pewno wyszukasz coś ciekawego.

Ma to związek przede wszystkim z popularnymi od pewnego czasu kierunkami w wystroju wnętrz: stylem skandynawskim i rustykalnym. W obu trendach biel odgrywa kluczową rolę. Białe drzwi znajdziemy w okleinie lub drewniane, pokryte farbą. Gdy mamy czas czas i warunki, warto zamówić w internecie tanie drzwi pokojowe z drewna, i własnoręcznie je pokryć farbą.

Ale tak jak kolor biały pasuje w każdym wnętrzu, tak do niewielkiego pomieszczenia nie są wskazane ani pełne, ani bardzo ciemne drzwi. Niech naszą uwagę skupią drzwi w jasnym odcieniu, z szybą. Biały kolor, odbijając światło, rozjaśnia wnętrza, a do tego daje poczucie czystości i świeżości. Dodatkowo biel jest elegancka i uniwersalna, daje masę możliwości zestawień, komponując się niemal z każdym kolorem. Jest też ponadczasowa – odnajdzie się praktycznie w każdym stylu – zarówno minimalistycznym, nowoczesnym, jak i w stylu tradycyjnym.

Gustowne połączenie szkła i drewna

Autor: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Jak wiemy, drzwi to zakup na długi czas, warto więc przemyśleć ich wybór. Zdecydujmy się na neutralny model, który wpisze się w nasze wnętrze, a jednocześnie nie opatrzy się po krótkim czasie.