Wyposażona kuchnia, a zatem jakich przedmiotów nie mamy, a co jest na… wagę złota?

Kompleksowe i wykończone lokum bez wyposażenia w kompletną kuchnię można porównać do człowieka bez serca lub komputera bez procesora. Bez zaplecza w kuchni nie ugościmy odwiedzających, nie przechowamy żywności na dłuższy termin, nie ugotujemy zupy i nie zrealizujemy wielu innych zabiegów .
Takie elementy wyposażenia jak meble do kuchni, czy stół to oczywistość spotykana w większości mieszkań z „normalną” kuchnią (nie wnęką).

moja wymarzona kuchnia

Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Jest tutaj wystarczająca powierzchnia do ustawienia mebli, zawieszenia powyżej nich szafek i wypełnienia przestrzeni między, czyli blatu kuchennym ekwipunkiem czy kuchenną tapetą. O kuchni gazowej, czajnikach elektrycznych czy lodówce nie wspominamy – to podstawowy sprzęt najskromniejszej i pompatycznie urządzonej kuchni. Można je znaleźć między innymi w tym miejscu: w tym linku.

jasna kuchnia

Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com

Trochę schowana, ale bardzo potrzebna do przygotowania dań jest waga kuchenna, dzięki której odmierzymy dokładnie tyle mąki lub ciasta ile właśnie potrzebujemy zgodnie z ważnym przepisem. Ani mniej ani więcej, dokładnie tyle zagwarantuje nam prosty sprzęcik, lecz nie zawsze posiadana waga z odważnikiem! Następnym podręcznym i, co równie ważne, oszczędzającym zużywaną energię sprzętem, z tymże nie tak rozpowszechnionym, są zamrażarki skrzynkowe. Z powodzeniem potrafią one zastąpić klasyczne zamrażarki występujące w zestawie z lodówkami. Skrzynkowe prezentują się przy nich jak niewielkie, mrożące skrzynki, zwykle o wymiarach sto na kilkadziesiąt centymetrów. Tańsze zamienniki do mrożenia dostaniemy już do tysiąca złotych, oszczędzające energię sprzęty od Liebherra czy Boscha to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Porównaj: wagi w kuchni.

Są zamrażarki, są wagi kuchenne, ale brakuje jeszcze solidnego sprzętu do zmywania. Nie chodzi o zmywarkę, lecz o zlewozmywaki. Stalowe i Emaliowane w dłuższej perspektywie okazują się zużyte i bardziej szpecą niż dekorują kuchnię. Ciekawszą alternatywą są zlewozmywaki granitowe i kwarcowe. Pierwsze gwarantują matowe wykończenie, kwarc zapewnia z kolei błysk, obecny tylko w najnowszych zlewozmywakach stalowych. Plusem tych materiałów są możliwości doboru kolorów zlewozmywaków do ścian i całości kompozycyjnej kuchni.

Jeśli zainteresował Cię przedstawiany tekst, to odwiedź www kosze obrotowe do szafek narożnych a tam czekają na Ciebie informacje godne zainteresowania. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony!

Do zamawianego zlewozmywaka pozostaje jeszcze dobrać zlew, z jedną lub dwiema komorami, zaleca się również zamówienia na ociekacz – to nie tylko rozwiązanie praktyczne, ale i dekoracyjne.