Z jakich powodów lepiej kupić meble tapicerowane dermą niż te wykonane z drewna bądź obite grubszą tkaniną

Zamawianie mebli jest zajęciem bardzo przyjemnym – przeglądanie katalogów i chodzenie po sklepach meblowych co prawda bywa niekiedy dość czasochłonne, lecz dobieranie sprzętów do meblowanego salonu albo niemal całego domu staje się źródłem dużej satysfakcji. Ponieważ współcześnie w sprzedaży można kupić dosłownie wszystko, to aranżerzy hobbyści mają spory kłopot z umeblowaniem mieszkalnych pomieszczeń – im więcej asortymentu w sklepach, tym kupujący bywają bardziej zdezorientowani.

De facto moda bywa zmienna, a taką uwagę można śmiało zastosować również do sposobu aranżacji wnętrz – co podobało się kobietom w epoce PRL-u, tym zapewne pogardziłyby dziś panie po trzydziestce. Zdaje się, że ta duża zmiana poczucia smaku była potrzebna, a dodatkowo pamiętajmy, że w XXI wieku stawia się też i na praktycyzm (czytaj więcej).

Jeżeli masz ochotę pogłębić swą wiedzę na omawiany temat, to zobacz nowy materiał (https://tomiservice.pl/wyposazenie-sklepow), który na pewno będzie dla Ciebie bardzo ciekawy.

A jeśli producent mebli tapicerowanych lub tych z drewna nie będzie szanował takich oczekiwań konsumentów, czeka go pewne bankructwo.

meble

Autor: Tregde Ferie
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczo kariera mebli tapicerowanych rozpoczęła się w przeciągu ostatnich lat. W PRL-u zeszłego wieku stawiano przede wszystkim na obicia z tkaniny i chociaż współcześnie tego rodzaju sprzęty są w dalszym ciągu w sprzedaży, to mnóstwo panów domu przekonało się, że rozsądniej zamówić elegancką kanapę tapicerowaną skajem, aniżeli najzwyklejszą wersalkę. Panie czasem wtórują swoim partnerom, gdyż skóropodobna tapicerka prezentuje się o wiele bardziej imponująco aniżeli brązowa tkanina. Oprócz tego każdy producent mebli tapicerowanych regularnie wypuszcza na rynek kompletnie nowe modele puf czy wersalek, zatem wybór jest duży.

Pomimo tego że elegancja bywa bardzo istotna, to jednak nie możemy zapominać o innych aspektach. Otóż, meble tapicerowane skajem naprawdę łatwo utrzymać w czystości – wystarczy tylko wilgotna szmatka, zatem nie trzeba kupować specjalistycznych preparatów (sprawdź więcej o firmie Wioleks). Tapicerowane narożniki doskonale sprawdzą się w tych mieszkaniach, w których opiekunowie wychowują małe dzieci – smyk uczący się raczkować albo chodzić z pewnością nie uderzy się o twarde kanty.

Poza tym przypadkowe rozlanie alkoholu na tapicerowanej sofie nie będzie przyczyną rodzinnej awantury – nieprzemakalny materiał można przecież szybko przetrzeć suchą szmatką. Jednakże właściciele psów muszą zwracać baczną uwagę na meble, bowiem zwierzęta mogą szybko zniszczyć skóropodobną tapicerkę.