Zaaranżuj salon w niepowtarzalnym stylu vintage

Jeśli uwielbiasz miejsca w starym stylu, są dla ciebie jak dom, może powinnaś zastanowić się nad zrobieniem salonu w stylu Vintage? W tym stylu można łączyć stare z nowym.
Pewnie zastanawiasz się, co jest wyznacznikiem stylu w vintage. Niekoniecznie stylizacje na XVII wiek, a już meble które mają ok 25 lat uznaje się za vintage.

Salon w stylu vintage

Autor: Dywilan
Źródło: Dywilan
Więc, jeśli lubisz ogromne fotele, które obecnie są na poddaszu u Twoich rodziców, możesz po nie sięgnąć. Starczy odnowić trochę tapicerkę, przewietrzyć dwa dni na balkonie, odmalować nóżki i jeden z elementów stylizacji masz gotowy! Postaw obok niewielki stolik kawowy, ozdobną lampę z kolorowym abażurem – gotowe!

Części do salonu w stylu vintage – zobacz jak urządzić pokój w stylu vintage – poszukaj w makrecie z używanymi meblami, lub na targu staroci. Można tam znaleźć oryginalne meble, np. fajną, niską półkę TV z lat ’80, oldschool’owy kredens, czy ciekawe regały na książki. Jeśli jednak nie potrzebujemy urządzać całego wnętrza w tym stylu, możemy wybrać kilka elementów – np. fotele, szafka TV, obraz na ścianę. Możesz także poszaleć i postawić na dwa trzy elementy w stylu Ludwika XVI. Wiedz jedno – blokuje cię tylko twoja wyobraźnia – lovingit.pl/blog/jak-urzadzic-wnetrze-w-stylu-vintagearanzacje-pelne-bieli-i-drewna-w-szwedzkim-klimacie.

Vintage to styl indywidualistów, którzy poszukują swoich źródeł i wiedzą swojej przeszłości. Są oryginalni, nie obawiają zmierzać pod prąd i eksperymentować ze stylami czy epokami.

Jeżeli masz ochotę poznać jeszcze inne materiały na prezentowany tu wątek, to przeczytaj to ważne omówienie (https://dekoracyjneskory.pl/akcesoria/105-cieple-mufki-rekawiczki-z-medycznej-skory-owczej.html) – ono też jest bardzo cenne.

Zasady są proste: ściany oklejamy tapetą w paski, bądź grochy. W kwestii kolorów, stawiamy na pomarańczowy, żółty, zielony, błękitny, różowy i czerwony.

Meble muszą charakteryzować się prostotą, mogą stać na niewielkich nóżkach. Jeśli kupujemy meble z tapicerką, niech będą w pasy, kropki, albo wielkie wzory geometryczne. Dodatki dobierzmy w intensywnych odcieniach seledynu i błękitu.