Zakładanie akwarium. Sprawdź porady

Akwarium to dobry sposób na to, by mieć w miejscu zamieszkania zwierzęta niewielkie, niewymagające aż tak starannej uwagi jak przykładowo ssaki. O ryby należy oczywiście w odpowiedni sposób dbać, jednak czas przeznaczany na to jest o wiele krótszy niż przykładowo czas, który należy przeznaczyć na wyprowadzanie psa na spacer.

ryba w akwarium

Autor: Chris Favero
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym akwarium przez wiele osób traktowane jest jako bardzo efektowna ozdoba domu, w szczególności gdy jest bardzo duże. Od wybierania wielkiego akwarium trzeba się jednak powstrzymać, w przypadku gdy kupuje się pierwszy w życiu zbiornik. Wówczas dobrze jest zainwestować w niezbyt duży zbiornik, a po zyskaniu doświadczenia pomyśleć o większym. Akwaria w sklepach oferowane są w wielkim wyborze kształtów (jak na opti24), wielkości, jak również grubości szkła.

Zwolennikom dokładnej informacji zalecamy ten artykuł (https://sklep.acana.com.pl/23-sucha-karma-dla-kota), ponieważ nie dosyć, że traktuje on o zbliżonej problematyce, to wykonuje to też w niesamowicie pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Należy dokładnie przemyśleć wybór zbiornika, by pasował do pomieszczenia i właściwie spełniał swoją rolę.

Stanowisko

Ogromnie istotne jest miejsce, w którym ma się zamiar umieścić akwarium. Z tego powodu jeszcze przed wybraniem się do sklepu należy sprawę odpowiednio obmyślić i zaplanować. Przede wszystkim należy pamiętać, że zbiornik razem z zawartością jest elementem niezwykle ciężkim . Musi więc znajdować się w punkcie jak najbardziej mocnym i stabilnym. Musi to być także punkt, gdzie niemożliwe jest przypadkowe zrzucenie czy uszkodzenie zbiornika. Ogólnie niepolecane jest stawianie akwarium w pobliżu okna ze względu na to, że w takim przypadku rozwija się nadmierna ilość glonów w wodzie. Oprócz tego zbiornik powinien stać na tle ściany, by całe wnętrze było jak najlepiej widoczne.

Wybór akwarium i dodatków

Na początek, jak już wspomniano, trzeba wybierać akwaria o mniejszych rozmiarach. Wybór kształtu uzależnia się głównie od upodobań i wystroju wnętrza. Zbiornik musi do niego dobrze pasować, a zarazem przykuwać uwagę. Jest dużo profesjonalnych producentów zbiorników, takich jak na przykład Optiwhite (), których zbiorniki są bardzo popularne. Znacząca jest również grubość szkła, która stanowi o wyglądzie zbiornika i warunkach wewnątrz. Razem z akwarium trzeba nabyć konieczne akcesoria, jak na przykład termometr, filtr do wody lub grzałka. Należy mieć na uwadze, że po kupnie akwarium i napełnieniu go wodą sadzić rośliny można dopiero po kilku dobach.