Zegar ścienny zmieni kuchnię bardziej niż myślisz

W kuchni codzienne spędzasz znaczną ilość czasu. Nawet jeżeli nie gotujesz obiadu, z pewnością szykujesz kanapki, wkładasz naczynia do zmywarki lub zasiadasz przy stole i jesz – kiedy kuchnia pełni też rolę przestrzeni jadalnianej.

nowoczesna kuchnia

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
To normalne, że pragniesz, by Twoja kuchnia była jak najciekawszym miejscem. Ostatecznie nikt nie lubi przesiadywać codzienne w nudnym miejscu. Jednak nawet najbardziej interesująca kompozycja przestrzeni prędzej czy później zaczyna być nużąca. Co zrobić, by nieco ją ożywić?

Odpowiedzi może paść wiele – inne meble, inny kolor elementów wyposażenia czy też nowe urządzenia.wnętrz (zajrzyj koniecznie)Pośród możliwych pomysłów trzeba wspomnieć także zegary ścienne. Ten rodzaj dekoracji może wyraźnie wpłynąć na sposób, w jaki prezentuje się cala kuchnia. Zegar na ścianę to o wiele więcej aniżeli tylko ozdoba pomieszczenia.

Zegarki aktualnie są wszędzie wokół nas. Kiedy uruchamiasz laptop, widzisz zegar na dole wyświetlacza. Równie precyzyjny zegarek znajduje się na wyświetlaczu smartfonu. Nawet zegarki na pasku są już uznawane za przeżytek. Przynajmniej z technologicznego punktu widzenia. Nadal bowiem sprawdzają się jako element stylizacji.

Identyczne przedstawia się kwestia z zegarami ściennymi. Trzeba szczerze przyznać, że nie potrzebujemy ich dziś z funkcjonalnego punktu widzenia. Jednak doskonale sprawdzają się jako część aranżacji. Zegary do kuchni mogą dodać pomieszczeniu wiele elegancji, a jednocześnie dostarczać informacji o godzinie. Poza tym od czasu do czasu mimo wszystko najłatwiej jest po prostu rzucić okiem w kierunku zegara na ścianie, a nie wyciągać telefon. Ponadto nie wszystkie zegary można łatwo odczytać. Nie musi to jednak być wada. Nowe, modne zegary to zabawa z formą. Dużo zegarów nie posiada choćby klasycznej tarczy, a rozmaicie pozmieniane cyfry albo inne znaki. Jako ozdoba pasują doskonale.